Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Koczorowska: Chciałam zmienić otoczenie

Dominika Koczorowska: Chciałam zmienić otoczenie

fot. archiwum

Dominika Koczorowska, obecnie najlepsza siatkarka Pronaru Zeto Astwa, za 4 dni nie będzie już zawodniczką klubu z Białegostoku. Środkowa odchodzi, prawdopodobnie do Budowlanych Organiki Łódź, beniaminka PlusLigi.

Nie ma odwrotu, a powodów takiej decyzji sporo. A jeszcze tydzień temu wydawało się, że Koczorowska nosi się z zamiarem podpisania nowej umowy w Białymstoku.

 

Trzy razy „nie” 

Po pierwsze, po trzech latach chciałam zmienić otoczenie, spróbować czegoś nowego – zaczyna wyliczankę Dominika. – Po drugie, mam dość ciągłych… zmian właśnie. Co roku jest inny trener, zupełnie przemeblowany skład, a także nowy zarząd. To nie wpływa pozytywnie na postawę drużyny. Przez dwa lata grałyśmy w barażach, a ostatnio mogłyśmy zająć wyższe miejsce niż siódme. Owszem, nie możemy usprawiedliwiać swojej postawy, ale na drużynę ma wpływ wiele czynników. Wreszcie po trzecie, zostało mi 5 dni do zakończenia kontraktu, a do tej pory klub się nie wywiązał z naszych ustaleń – mówiła „Gazecie Współczesnej” wczoraj Koczorowska.

 

Silny punkt

 

Ile dawała zespołowi 26-letnia środkowa? Dynamiczny atak, dobry blok, niezłą zagrywkę. W pierwszym roku walczyła jeszcze o miejsce na boisku, ostatecznie je sobie wywalczając i walne przyczyniając się do utrzymania. Potem była już pierwszoplanową postacią drużyny. Otrzymywała powołanie do kadry „A” Marco Bonitty, teraz przebywa na zgrupowaniu reprezentacji „B”. W ostatnim sezonie, jak przystało na środkową, była najskuteczniejszą zawodniczką Pronaru Zeto Astwa w ataku (50 procent). Blokowała solidnie – zdobyła w ten sposób 0,7 punktu na set, plasując się ex aequo w tej klasyfikacji na 1. miejscu z Marleną Mieszałą. Do Białegostoku przyjedzie, ale w koszulce innej drużyny.

 

Mam nadzieję, że działacze zbudują tu dobry skład, bo to, co się dzieje, na razie nie wróży najlepiej. Zapowiadają się bowiem kolejne wielkie zmiany w drużynie – mówi Koczorowska.

 

*Autorem tekstu jest Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved