Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Woicki prawie w Delekcie, Janczak w Burzy Wrocław

Woicki prawie w Delekcie, Janczak w Burzy Wrocław

fot. archiwum

Szymański, Jurkiewicz, Serafin, Wieczorek i drugi trener Marian Kardas. To pięć nowych nazwisk na sezon 2009/10 w bydgoskiej Delekcie. W tym tygodniu powinniśmy otrzymać potwierdzenie pozyskania Pawła Woickiego z Resovii Rzeszów.

Według informacji "Gazety Pomorskiej" 26-letni rozgrywający z Tomaszowa Mazowieckiego czeka na potwierdzenie rozwiązania obowiązującego jeszcze kontraktu w Rzeszowie. Paweł, który w sezonie 2002/03 awansował z Politechniką Warszawa do PLS, a potem grał w AZS Częstochowa (zdobył z tym klubem srebro rok temu i dwa brązowe medale MP) ma bowiem w Resovii dwóch konkurentów – Serba Ivana Ilicia i pozyskanego na nowy sezon Brazylijczyka Redwitza . Nie ma więc gwarancji częstego grania, a to najbardziej interesuje mistrza świata juniorów z 2003 roku. Trudno więc się dziwić, że oferta z Delecty jest kusząca.

 

Oprócz Woickiego na "giełdzie" były jeszcze nazwiska Bartłomieja Neroja , który jednak nie podtrzymał kontaktu z bydgoskimi działaczami oraz Pawła Zagumnego , który z kolei odszedł do greckiego Panathinaikosu. W sytuacji, gdy w kraju zawodnicy nie mogą otrzymać takich zarobków jak w ostatnich sezonach (niektórzy sami obniżają swoje oczekiwania) ta oferta może być korzystniejsza niż bydgoska. 

Z bydgoskim klubem poza Krzysztofem Janczakiem , który będzie grał w III-ligowej Burzy Wrocław i Marcinem Nowakiem (przenosi się do beniaminka ekstraklasy Pamapolu Siatkarz Wieluń) pożegnają się najprawdopodobniej Artur Augustyn i Waldemar Kaczmarek . Obaj otrzymali podobno propozycje z Trefla Gdańsk.

 

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że klub ma "na celowniku" jeszcze jednego doświadczonego gracza na pozycji przyjmującego. Gdyby doszło do podpisania kontraktu można byłoby mówić o kolejnym spektakularnym wzmocnieniu Delecty.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę