Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Wieluniu czterech nowych, czekają na piątego

W Wieluniu czterech nowych, czekają na piątego

fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi, Pamapol siatkarz Wieluń, ma już jedenastu zakontraktowanych siatkarzy na przyszły sezon. Jedno miejsce czeka jeszcze na przyjmującego, którym być może będzie Polak występujący w lidze zagranicznej.

Beniaminek PlusLigi Pamapol-Siatkarz Wieluń kompletuje skład na nowy sezon. Po Andrzeju Stelmachu i Marcinie Nowaku wielunianie pozyskali kolejnych dwóch zawodników. Z GTPS Gorzów przyszedł 26-letni przyjmujący Maciej Wołosz . To jeden z lepszych zawodników na tej pozycji w niedawno zakończonym sezonie I ligi. Drugim nowym jest Maciej Kordysz (24 lata). To także przyjmujący, który grał ostatnio w pierwszoligowym Orle Międzyrzecz. W przeszłości reprezentował barwy SPS Zduńska Wola.

 

Wiadomo na pewno, że Zarząd Pamapolu Siatkarz Wieluń zdecydował się na przedłużenie kontraktów z czołowymi zawodnikami minionego sezonu. Będą nimi: atakujący Marcin Lubiejewski i Mikołaj Sarnecki , środkowi: Bartosz Buniak i Maciej Zajder , przyjmujący Michał Błoński , libero Marcin Kryś i rozgrywający Bartłomiej Matejczyk . To jednak z nowo pozyskanymi tylko jedenastu zawodników, podczas gdy skład będzie co najmniej 12-osobowy. 

Klubowi z Wielunia nie udało się pozyskać Piotra Gruszki . – W tej chwili prowadzimy rozmowy z czterema kandydatami na tę pozycję. Wszyscy to gracze z tzw. górnej półki. Jednym z nich jest Polak grający ostatnio w zagranicznej lidze, a trzej pozostali to cudzoziemcy, reprezentanci swoich krajów – powiedział cytowany przez PAP wiceprezes wieluńskiego klubu Adam Dąbrowny .

 


 

Nowi w Wieluniu:

 

Marcin Nowak . To największy siatkarz w Polsce. Mierzy on 215 cm. Popularny "Gustaw" sięga w ataku 350 cm, w bloku łapie piłkę na wysokości 328 cm. Nowak to Mistrz Świata Juniorów z 1994 roku i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Jest on czterokrotnym Mistrzem Polski z AZS Częstochowa. W sezonach 1999-2001 grał we włoskiej Padwie. Urodził się w 1975 roku w Częstochowie. Z Marcinem Nowakiem klubowi sternicy Siatkarza ”flirtowali” już w tamtym sezonie. Podobno był wtedy na kilku treningach w Wieluniu.

 

Andrzej Stelmach . To rozgrywający ostatnio występujący w zespole Domex Tytan AZS Częstochowa. Mierzy 200 cm i podobnie jak Nowak, występował we włoskim zespole Volley Padwa. Grał także na olimpiadzie w Atlancie w 1996 roku oraz w Atenach w 2004 roku. Jest prócz tego czterokrotnym Mistrzem Polski z AZS-em Częstochowa oraz dwukrotnym ze Skrą Bełchatów. Urodził się w 1972 roku. Jego brat, Krzysztof, obecnie trenuje zespół Zaksy Kędzierzyn Koźle. W ataku Andrzej Stelmach sięga 336 cm, w bloku – 318 cm.

 

Maciej Kordysz . Grał ostatnio w pierwszoligowym AZS AWF MOW Orzeł Międzyrzecz. Ten mierzący 196 cm zawodnik wraz z reprezentacją Polski wywalczył w 2003r. srebrny medal Mistrzostw Europy Kadetów. Zdobył też w 2004 r., wraz z zawodnikami AZS Norwid Częstochowa złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W sezonie 2003/04 był zawodnikiem Pamapol-Domex AZS Częstochowa. W sezonie 2004/05 grał w zespole AZS Nysa (PLS). Piłkę uderza na wysokości 344 cm, blok stawia na wysokości 320 cm.

 

Maciej Wołosz . Ostatnio grał w zespole pierwszoligowego GTPS-u Gorzów Wielkopolski. Mierzący 198 cm Wołosz urodził się 1982 roku. Zasięg w ataku – 335 cm, zaś w bloku – 320 cm.

źródło: Dziennik Łódzki, pulswielunia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved