Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Koczorowska odchodzi z AZS Białystok

Koczorowska odchodzi z AZS Białystok

fot. archiwum

Tylko sześć siatkarek białostockiego klubu pojawiło się na pierwszym treningu zespołu po krótkich urlopach. Nie było m.in. Dominiki Koczorowskiej, która podjęła ostateczną decyzję i odchodzi z zespołu.

Ekipa Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok 20 kwietnia pokonała po raz drugi Gedanię Żukowo i zakończyła rozgrywki w ekstraklasie na siódmym miejscu. Następnie po kilku dniach treningu zawodniczki udały się na urlopy. Wczoraj siatkarki wróciły do zajęć, a na pierwszych stawiło się zaledwie sześć zawodniczek: Magdalena Saad , Marlena Mieszała , Katarzyna Kalinowska , Katarzyna Walawender , Joanna Szeszko , Ilona Gierak . Nie oznacza to jednak, że wszystkie one będą reprezentować barwy białostockiego klubu również w przyszłym sezonie.

 

Z dotychczasowej kadry na treningu zabrakło natomiast przebywających na zgrupowaniach reprezentacji Izabeli Żebrowskiej (kadra A, wczoraj trener Jerzy Matlak powołał ją na turniej w szwajcarskim Montreux) oraz Dominiki Koczorowskiej (kadra B), jak też trenującej z kadrą Czech Lucie Muhlsteinovej. Pierwsza z siatkarek już wcześniej podjęła decyzję, że nie przedłuży kontraktu z ekipą z Białegostoku i przechodzi do mistrza kraju Muszynianki Muszyna. Druga ostatecznie też zdecydowała, że zmieni barwy klubowe. Ma podpisać umowę z ekipą beniaminka ekstraklasy z Łodzi. Z kolei Czeszka ma ciekawą ofertę z klubu we Włoszech. W zajęciach nie uczestniczyły też Agata Karczmarzewska-Pura , która już wcześniej oświadczyła, że odchodzi z Białegostoku, oraz Anna Manikowska , ją powstrzymały sprawy prywatne, ale najprawdopodobniej również w przyszłym sezonie nie zagra w Białymstoku. Siatkarki mają trenować przez najbliższe dwa tygodnie, a później udadzą się na kolejne urlopy. 

Te zajęcia mają przygotować zawodniczki do tej późniejszej przerwy. Będzie trochę rekreacji, siatkówki plażowej, siłowni, a być może również zajęcia na sali. Będziemy trenować do 10 czerwca – mówi trener Rafał Prus , który w ostatnim sezonie był asystentem Dariusza Luksa , a teraz miał zostać drugim szkoleniowcem przy Alojzym Świderku (ma objąć białostocki zespół). Niewykluczone jednak, że Prus zdecyduje się na samodzielną pracę w innym klubie z żeńskiej ekstraklasy – Stali Mielec.

 

Byłem w Mielcu na rozmowach, ale jeszcze niczego nie można przesądzać – zastrzega Prus. – Oczywiście, że praca pierwszego trenera kusi, ale kusi też zostanie w Białymstoku, gdyż w ten zespół włożyłem sporo pracy. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych dni .

 

Dla 33-letniego Prusa praca w Mielcu nie byłaby pierwszym przypadkiem, gdy sam prowadzi zespół. Przed przejściem do Białegostoku trenował męski zespół Trefla Gdańsk, z którym awansował do II i I ligi.

 

Być może w najbliższym czasie wyjaśni się natomiast, jakie zawodniczki wzmocnią zespół z Białegostoku. Działacze mają sporą listę kandydatek do gry w klubie, ale z żadną z nich nie podpisali jeszcze kontraktu. Najbliżej parafowania umów są dwie środkowe Katarzyna Wysocka i Alena Hendzel .

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved