Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Król zasilił Politechnikę

Jan Król zasilił Politechnikę

fot. archiwum

Dwudziestoletni atakujący reprezentacji Polski juniorów Jan Król będzie przez trzy lata bronił barw AZS-u Politechniki Warszawskiej. Jest to pierwsze wzmocnienie ekipy „Inżynierów” przed nadchodzącym sezonem.

W sezonie 2008/2009 Król występował w BBTS Bielsko-Biała, gdzie radził sobie bardzo dobrze. Nie wahał się jednak długo, kiedy otrzymał propozycję z Politechniki. – W stołecznym Metrze, kilkaset metrów od Areny Ursynów, zaczynałem swoją siatkarską karierę. Wracam więc tu z miłą chęcią. Oferta z Politechniki była atrakcyjna, do rodzinnego domu będę miał rzut beretem, i najważniejsze – będę miał tu szansę dalszego rozwoju – wytłumaczył utalentowany siatkarz, który miał jeszcze kilka innych ofert z zespołów ekstraklasy. – Od października podejmę także studia na Politechnice Warszawskiej, a możliwość dalszej edukacji również miała znaczenie przy wyborze klubu – dodał.

 

Jan Król to jeden z najzdolniejszych atakujących młodego pokolenia. W Politechnice ma uzupełniać na boisku doświadczonego Radosława Rybaka . – To nie żadna rywalizacja. Wręcz przeciwnie. Od takiego zawodnika jakim jest Radosław Rybak mogę się bardzo wiele nauczyć – powiedział Król. 

Jan Król
Data urodzenia: 23 sierpnia 1989
Wzrost: 198 cm
Zasięg w ataku: 345 cm
Zasięg w bloku: 318 cm
Kluby: Metro Warszawa, SMS Spała, BBTS Bielsko-Biała

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved