Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > I Charytatywny Turniej o Puchar Burmistrza Korsz

I Charytatywny Turniej o Puchar Burmistrza Korsz

fot. archiwum

W niedzielę 24 maja 2009r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Korszach miał miejsce niezwykły turniej piłki siatkowej. Cztery drużyny walczyły o puchar Burmistrza Korsz.

Niezwykłość polegała na tym, że właściwym celem turnieju była zbiórka pieniędzy na pompę insulinową dla Karolinki Dymitrowicz , której rodzice kilka miesięcy temu dowiedzieli się, że dziewczynka cierpi na cukrzycę I stopnia. Pomysłodawcą charytatywnego turnieju jest nauczyciel Zespołu Szkól w Korszach Andrzej Bukiejko . Wraz ze swoją żoną Katarzyną oraz przy pomocy Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego udało się zorganizować turniej, który pomógł rodzicom Karolinki zbierać pieniądze na specjalistyczny, drogi sprzęt, który sprawi, że dziewczynka będzie mogła rozwijać się i cieszyć się życiem tak jak wielu jej zdrowych rówieśników.

 

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Straż Pożarna z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, Policja z Powiatowej Komendy Policji w Kętrzynie, Korsze i Sępopol. Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom gry. Wiele spotkań miało niezwykle zacięty przebieg. Chwilami mecze przypominały rozgrywki siatkarskiej Ligi Światowej. Jak każdy turniej ten również wyłonił zwycięzców i pokonanych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Sępopola z dorobkiem 6 pkt, drugie policjanci – 5 pkt, trzecie ekipa z Korsz – 4 pkt i ostatnie strażacy z Kętrzyna – 0 pkt. Najlepszą zawodniczką turnieju została Ola Michałowska , najlepszym zawodnikiem Tomasz Kondej z Sępopola. 

Po zakończeniu rozgrywek za udział i organizację turnieju dziękował burmistrz Ostrowski . Przybyła również Karolinka z rodzicami, którzy niezwykle wzruszeni dziękowali wszystkim uczestnikom za grę i za zbiórkę pieniędzy. Kiedy Burmistrz Ostrowski wręczał siatkarzom puchary, nastąpił kolejny wzruszający moment. Zwycięzcy z Sępopola postanowili przekazać swój puchar Karolince, aby pamiętała o tym, że może liczyć na pomoc wielu życzliwych ludzi.

 

*Autorem tekstu jest Wojciech Piotrowicz

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved