Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Olsztyn po odejściu filarów zespołu

AZS Olsztyn po odejściu filarów zespołu

fot. archiwum

Najpierw Grzegorz Szymański wybrał ofertę bydgoskiej Delekty, a następnie Wojciech Grzyb odszedł do Resovii. Co było do przewidzenia z AZS żegna się także Zagumny, który teraz będzie występował w greckiej ekstraklasie.

Najlepszy polski rozgrywający i podpora reprezentacji, po sześciu latach gry w AZS Olsztyn zmienia barwy klubowe. Od przyszłego sezonu Paweł Zagumny będzie występował w Panathinaikosie Ateny. To nie jedyne wieści z olsztyńskiej drużyny

 

Kiedy w 2003 roku popularny "Guma" przyszedł do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur razem z Pawłem Papke – każdy kibic siatkówki nie zadawał sobie pytania, czy Olsztyn sięgnie po złoto, ale kiedy. Wydawało się bowiem, że trener Grzegorz Ryś mając w składzie gwiazdy tej klasy, prędzej czy później sięgnie po tytuł mistrzowski. Rzeczywistość zweryfikowała wszystkie plany i trzeba uznać, że niezdobycie przez te lata najwyższego miejsca na podium, to największa porażka w karierze Pawła Zagumnego. Sezony spędzone w AZS-ie dla Gumy, mimo to były owocne – wystarczy wspomnieć, że w tym czasie dwukrotnie wywalczył srebrne medale, a trzykrotnie brązowe. Najbardziej spektakularny sukces odniósł jednak razem z reprezentacją Polski, dowodzoną przez Raula Lozano , w 2006 roku zdobywając wicemistrzostwo świata. W Japonii, gdzie odbywała się impreza, otrzymał także niezwykle prestiżowe wyróżnienie – uznano go najlepszym siatkarzem na pozycji rozgrywającego. 

Niestety, brak sponsora strategicznego w olsztyńskim klubie, który umożliwiłby utrzymanie zawodników, co tu ukrywać o bardzo wysokich wymaganiach finansowych, pociągnął za sobą odejścia z drużyny. Najpierw Grzegorz Szymański wybrał ofertę bydgoskiej Delekty, a następnie Wojciech Grzyb odszedł do Resovii Rzeszów. Co było do przewidzenia z AZS-em żegna się także Zagumny, który teraz będzie występował w greckiej ekstraklasie (podpisał roczną umowę z Panathinaikosem). Wszystko też wskazuje, że w tych samych rozgrywkach będzie rywalizował Fin Olli Kunnari , który jest bliski porozumienia z tamtejszym Olympiakosem Pireus. To prawdopodobnie ostatni siatkarze, którzy odchodzą z Olsztyna.

 

Wybór Pawła Zagumnego, to dla nas żadne zaskoczenie – mówi prof. Władysław Kordan , przewodniczący rady nadzorczej Piłka Siatkowa AZS UWM SA. – Nie spodziewamy się więcej odejść z drużyny, a to z tego względu, że kontrakty ważne mają Jakub Oczko, Tomasz Józefacki, którzy – jak wszystko wskazuje – zostaną w AZS-ie. Uważam, że uda się nam zatrzymać również Pawła Siezieniewskiego. Będą także nowe twarze w zespole, ale kim oni będą w tej chwili, nie chcę jeszcze zdradzać. Zapewniam jednak, że z tymi osobami rozmowy już trwają, a sztab szkoleniowy ich zaakceptował.

 

Jak się ustaliła Gazeta Wyborcza, trenerem akademików w przyszłym sezonie nadal będzie Mariusz Sordyl . Są też efekty pracy nowego zarządu klubu i w ciągu najbliższych dni powinniśmy poznać sponsora tytularnego drużyny.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved