Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Prus poprowadzi siatkarki Stali Mielec?

Rafał Prus poprowadzi siatkarki Stali Mielec?

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że nowym trenerem Stali Mielec będzie Rafał Prus. Dotychczasowy II trener Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok był w niedzielę w Mielcu i rozmawiał z działaczami Stali. - Daliśmy sobie jeszcze kilka dni - mówi.

Wracam właśnie z Mielca. Jesteśmy na dobrej drodze do podpisania umowy, ale daliśmy sobie jeszcze kilka dni – powiedział Prus . Zakończenie negocjacji ma nastąpić w najbliższych dniach.

 

Pozytywne wzmocnienia 

Czas nagli, a nowy trener chce mieć wpływ na wzmocnienia zespołu. – Cieszę się, że prezes tak podchodzi do tej sprawy, bo to później trener odpowiada za wyniki – powiedział Rafał Prus.

 

Dotychczasowe nabytki Stali ocenił bardzo pozytywnie. – Sylwia Wojcieska będzie na pewno wzmocnieniem środka. Grała w Kaliszu w przez cały sezon, a zespół spadł, bo miał problemy kadrowe. Dziś w dziewiątkę nie da się już grać przez cały sezon – ocenia Prus. – Dorota Wilk zrobiła duże postępy, zresztą pamiętam ją z meczu przeciwko AZS-owi kiedy przez całe spotkanie godnie zastępowała pierwszą rozgrywającą – dodał.

 

Młode pokolenie

 

Rafał Prus to przedstawiciel młodej fali szkoleniowców. Ma dopiero 33 lata, ale już bogate doświadczenia trenerskie. Przed pracą w Białymstoku samodzielnie prowadził męski zespół Trefla Gdańsk z którym awansował do II i I ligi. Był również II trenerem AZS Politechniki Warszawa, z którym awansował do PLS.

 

Bilans zysków i strat

 

Jeszcze w czwartek kontrakt przedłużyła rozgrywająca Justyna Ordak . Podpis złożyła również Agata Wilk . W Mielcu chętna jest zostać Iwona Niedźwiecka , ale wciąż czeka na decyzję gdzie zagra jej partner szczypiornista Łukasz Kandora.

 

Trwają też rozmowy z dwiema środkowymi. Jedną z nich jest Ukrainka Ziemcowa , druga to siatkarka młodego pokolenia. Działacze wciąż rozmawiają z libero Agatą Durajczyk . Przypomnijmy, że mielecki klub opuszczają Karolina Olczyk, Małgorzata Skorupa, Anna Związek, Paulina Dutkiewicz i Katarzyna Zaroślińska .

 

*Autorem tekstu jest Tomasz Leyko

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved