Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Radom: ELKO mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

Radom: ELKO mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

fot. archiwum

W tegorocznym finale 14. edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej spotkały się dwie najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek. Zespół ELKO Elektrownia pewnie pokonał obrońców tytułu ZRE Tornado 2:0.

Pierwszy set do samego końca był niezwykle wyrównany. Obie drużyny nie potrafiły wypracować większej, niż dwupunktowa przewaga. Dopiero w końcówce seta przy stanie 22:21 dla ELKO as serwisowy najlepszego w tej partii Grzegorza Potenta zadecydował o późniejszym tryumfie.

Druga partia to właściwie popis jednego zawodnika. Przy stanie 5:5 niezwykle ofiarnie w obronie zagrali Grzegorz Potent i Stefan Lasoń z ELKO. W pole zagrywki wszedł wówczas Sebastian Bieniek , który przez kolejne jedenaście piłek uprzykrzał życie przeciwnikom, a szczególnie Radosławowi Bieleckiemu , który nie radził sobie z odbiorem granych prosto, tuż nad siatką serwisów. Bieniek w tej niecodziennej serii zagrywek zaliczył też dwa asy.

Przy stanie 17:6 zawodnicy ZRE Tornado nie mieli już żadnych szans na odrobienie strat, ostatecznie przegrywając seta do 11.ELKO Elektrownia – ZRE Tornado 2:0

Na pocieszenie pozostał im puchar za pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej i nagrody indywidualne dla Tomasza Jagiełły i Radosława Bieleckiego . Wraz z zawodnikami ZRE Tornado w najlepszej szóstce całego turnieju, według organizatorów i sędziów, znaleźli się też Robert Tataj (4SLS Dęblin), Mateusz Mazur (BAKO), Tomasz Ćwiek i Sebastian Wanat (obaj ELKO).

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved