Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > AZS Uniwersytet Warszawski czwartą drużyną w Europie

AZS Uniwersytet Warszawski czwartą drużyną w Europie

fot. archiwum

Jakub Radomski, przyjmujący AZS-u Politechniki Warszawskiej zmienił "na chwilę" barwy klubowe. Jako student Uniwersytetu Warszawskiego wraz z kolegami z tamtejszego AZS-u pojechał na Akademickie Mistrzostwa Europy.

Warszawianie, jako jedyna męska drużyna, reprezentowali w Hamburgu Polskę. Do domów wracają z czwartym miejscem. Patrząc na fakt, iż do Niemiec pojechali jedynie w ośmioosobowym składzie, to niezły wynik. Byłby pewnie lepszy, ale w fazie finałowej turnieju zabrakło im sił. Najpierw w półfinale ulegli rosyjskiemu Uniwersytetowi z Sarańska 1:3 (33:31, 20:25, 23:25, 19:25), a w meczu o trzecie miejsce słabsi okazali się od tureckiego Gaza University Ankara: 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 17:25).

 

Popularny Radom to nie jedyny akcent "Inżynierów" w ekipie Uniwersytetu Warszawskiego. Trenerem zespołu jest bowiem Edward Skorek, były szkoleniowiec Politechniki, a rozgrywającym – Igor Deryło, poprzedni statystyk warszawskiej ekipy. 

Dobre wieści dotarły do Polski również z turnieju kobiet. Złoto wywalczyły siatkarki WSG Bydgoszcz, a czwarte miejsce zajęły zawodniczki Politechniki Częstochowskiej. Wszystkim zespołom gratulujemy!

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved