Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiany w drużynie Mistrzów Rosji – Zenicie Kazań

Zmiany w drużynie Mistrzów Rosji – Zenicie Kazań

fot. archiwum

Obecny Mistrz Rosji, kazański Zenit, rozpoczął kompletowanie składu swojej drużyny na nowy sezon 2009/2010. Podopiecznych Władimira Alekno czeka, obok walki o obronę mistrzowskiego tytułu, także rywalizacja w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Włodarze klubu Zenitu Kazań szykują kilka niespodzianek na nadchodzący sezon. Od dłuższego czasu toczą się rozmowy z różnymi zawodnikami. Mistrz Rosji potwierdził, że w sezonie 2009/2010 w szeregach drużyny zobaczymy Maksima Pantelemonjenko , który do Zenitu trafił z Jurga-Samotłora Niżniewartowska.

 

Zenit Kazań negocjował także ze swoimi aktualnymi zawodnikami. Tematem dyskusji było przedłużenie kontraktów czołowych siatkarzy na kolejne sezony. Rozmowy zakończyły się sukcesem. W barwach Mistrza Rosji kibice będą mieli okazję nadal podziwiać olimpijskich mistrzów, Amerykanów Lloya Balla oraz Claytona Stanleya . W klubie pozostaną także Aleksander Ambrosimow , środkowy Aleksander Bogomołow , Nikołaj Apalikow , Aleksiej Cheremszin oraz libero Władisław Babiczew . 

Zaskakująca może wydać się decyzja o nieprzedłużeniu kontraktów z Aleksiejem Bowdujem , Aleksanderem Korniejewem oraz libero Artemem Jermakowem . – Zdecydowaliśmy się nie przedłużać kontraktów z tymi zawodnikami – powiedział trener drużyny Włodzimierz Alekno na łamach gazety „Sowietskowa sporta” – To była bardzo trudna decyzja, ale przemyśleliśmy ją dokładnie. Na miejsce tych siatkarzy mamy godnych zastępców .

 

Aleksander Korniejew , grający na pozycji przyjmującego, związany był z Zenitem Kazań od 2008r. Wcześniej występował w szeregach Dynama Moskwy. Korniejew praktycznie cały poprzedni sezon spędził na boisku. Włodarze klubu skarżyli się jednak na jego niestabilną formę.

Aleksiej Bowduj uważany jest za jednego z symboli kazańskiej drużyny, w dużej mierze przyczynił się do sukcesów Zenitu. W Kazaniu spędził aż pięć sezonów. W tym czasie rozegrał 187 meczów (jest to drugi taki wynik w historii klubu). Na swoim koncie zapisał dwa tytuły Mistrza Rosji, wygrane w Lidze Mistrzów oraz dwa Puchary Rosji. Aleksiej Bowduj nie kryje rozczarowania i smutku wywołanego decyzją zarządu.

 

Aleksiej Bowduj : – Dla mnie decyzja zarządu była zupełnie nieoczekiwana. Początkowo miałem pozostać w drużynie, takie były nasze wspólne ustalenia, potem trenerzy zmienili swoją decyzję i poinformowali mnie, że klub nie przedłuży ze mną kontraktu .

 

Jak się czułeś? Byłeś bardzo rozgoryczony i zdenerwowany decyzją klubu?

 

Było mi bardzo smutno, przykro. Ale cóż mogę teraz zrobić? Decyzja zapadła, a mnie pozostało się spakować i wyjechać do domu, do Jekaterinburga .

 

Jakie uczucia będą ci towarzyszyć, gdy będziesz wspominać Zenit Kazań ?

 

Z Zenitem, wbrew pozorom, mam same ciepłe wspomnienia. Grałem w tej drużynie 5 lat, to bardzo duży okres mojego życia. Tutaj, w Kazaniu, urodził mi się syn. To piękne miasto. W ciągu tych wszystkich lat, podczas których tutaj mieszkałem, doświadczyłem wielu oznak sympatii. Chciałbym wszystkim podziękować za okazane mi wsparcie .

 

Czy zdecydowałeś już, z jakim klubem się zwiążesz?

 

Jeszcze nie podjąłem takiej decyzji, wciąż prowadzę negocjacje .

źródło: inf. własna, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved