Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Woicki coraz bardziej realny?

Woicki coraz bardziej realny?

fot. archiwum

Delecta szuka rozgrywającego. Działacze zaproponowali pracę Pawłowi Zagumnemu, jednak ten dostał oferty z innych klubów, m. in. z Panathinaikosu Ateny. Dlatego coraz bardziej realne staje się przyjście do Bydgoszczy Pawła Woickiego, występującego ostatnio w Resovii.

Niepokojące wieści dotarły do Bydgoszczy z Popradu, gdzie na zgrupowaniu reprezentacji Słowacji przebywa dwóch zawodników Delecty. Właściwie przebywało, bo środkowy Michal Cerven już wyjechał do rodzinnego Preszova. I w dodatku z gipsem na lewej dłoni.Do urazu doszło podczas treningu, na którym ćwiczono blok. Piłka po silnym uderzeniu trafiła w rękę Michała i rozcięła skórę. Konieczne było założenie kilku szwów i włożenie ręki w gips. – Według lekarzy do gry wrócę za miesiąc – mówi środkowy Delecty.

 

Na uraz, ale uda, narzeka też jego kolega Martin Sopko . Przypomnijmy, że przyjmujący Delecty dostał propozycję gry w Turcji. 

Powrót Wieczorka

 

Nowym, starym zawodnikiem Delecty został 27-letni Tomasz Wieczorek (198 cm, 87 kg), grający na pozycji środkowego bloku. Wychowanek bydgoskiego Chemika, który wcześniej z Delectą awansował do elity, podpisał roczny kontrakt. W sezonie 2006/2007 jako zawodnik Politechniki Warszawskiej rozegrał w PLS 10 spotkań, potem bronił barw KS Poznań. Ostatnio nigdzie nie grał, trenując z Delectą.

 

„Gumę” kuszą „Koniczynki”

 

Mimo że bydgoscy działacze propozycję Pawłowi Zagumnemu złożyli kilka tygodni temu, najlepszy rozgrywający MŚ w Japonii (2006) jeszcze się nie określił. – Mnie się nie spieszy – mówi.

 

I wie co mówi, bo ochotę na byłego zawodnika AZS UWM Olsztyn mają też inne, mocniejsze finansowo kluby, nie tylko w Polsce. Najbardziej zdeterminowani są działacze Panathinaikosu Ateny…

 

Woicki coraz bardziej realny

 

Ale działacze Delecty nie mogą czekać. Wariantem rezerwowym, ale kto wie, czy nie najbardziej realnym, jest pozyskanie Pawła Woickiego . Asseco Resovia zakontraktowała brazylijskiego rozgrywającego Rafaela Redwitza , więc Woickiemu przypadłaby rola tego drugiego.

 

Sam zawodnik, przebywający na zgrupowaniu kadry, mówi: – Pewne rzeczy już wiem, jeśli chodzi o mnie, ale nic nie chcę mówić. Muszę porozmawiać z trenerem Travicą .

 

*Autorem tekstu jest Marek Fabiszewski (Express Bydgoski)

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved