Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli pozostaje w Jastrzębiu

Roberto Santilli pozostaje w Jastrzębiu

fot. archiwum

Ponad dwa tygodnie temu Santilli opuszczał Polskę bez konkretnej oferty dalszej współpracy ze śląskim klubem. W piątek obydwie strony znalazły upragniony konsensus i odetchnęły z ulgą - Włoch pozostanie trenerem w Jastrzębiu.

Działacze Jastrzębskiego Węgla, tradycyjnie dawkują nowinki transferowe klubu jak najcenniejsze lekarstwo, trzymając w niepewności zawodników i kibiców. Jeden, istotny znak zapytania można już jednak wymazać – klub przedłużył na kolejny sezon kontrakt z włoskim szkoleniowcem Roberto Santillim .

 

Ponad dwa tygodnie temu Santilli opuszczał Polskę niepewny swojego bytu, nie otrzymał bowiem od śląskich działaczy żadnej, konkretnej oferty dalszej współpracy. Właściwie był pewien, że jego polska przygoda dobiegła już końca. Tym bardziej, że działacze prowadzili rozmowy z jego rodakiem i przyjacielem, Tomaso Totolo . 

Ten jednak lojalnie uprzedził, że zdecyduje się na jakikolwiek krok tylko w przypadku, gdy nie osiągną porozumienia z Roberto Santillim. Tym bardziej, że dotychczasowy szkoleniowiec górniczego klubu wyraził jednoznacznie chęć kontynuowania rozpoczętej dwa lata temu pracy. Chciał jednak wynegocjować większe, niż dotychczas honorarium.

 

W miniony piątek obydwie strony znalazły upragniony konsensus i odetchnęły z ulgą. – To prawda, zostaję w Jastrzębiu jeszcze na rok – wyznał usatysfakcjonowany Santilli. Dodał też, że ma nadzieję, iż kolejnym, który złoży podpis na umowie będzie Guillaume Samica .

 

Po sezonie 2008/2009 z jastrzębskim klubem pożegnali się już Robert Prygiel (Jadar Radom) i Wojciech Jurkiewicz (Delecta Bydgoszcz).

 

Więcej w serwisie plusliga.pl


 

Swoje umowy z Jastrzębskim Węglem przedłużyli Grzegorz Łomacz , Patryk Czarnowski oraz Paweł Rusek . Do drużyny dołączą również Wojciech Sobala , Grzegorz Pająk , a także jeden z najzdolniejszych wychowanków klubu – Damian Dobosz .

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved