Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Osaka: Dwie pary z Brazylii w półfinale

WT Osaka: Dwie pary z Brazylii w półfinale

fot. archiwum

Poznaliśmy dwie kolejne pary półfinałowe turnieju Swatch FIVB World Tour w Osace. Larissa i Juliana zagrają z Holenderkami - Van Iersel/Keizer, zaś Akers i Turner podejmą brazylijski team Talita/Maria Antonelli.

Przypomnijmy, że Larissa i Juliana oraz Angela Akers i Tyra Turner wywalczyły sobie półfinał już wczoraj. Obie pary nie doznały jeszcze w turnieju głównym porażki. Ich półfinałowe rywalki wspinały się po dłuższej drabince.

 

Talita i Maria Antonelli dotarły bez porażki do 4. rundy, w której zmierzyły się ze swoimi koleżankami Larissą i Julianą. Przegrały 1:2, ale szansę na awans do półfinału mogło im dać jeszcze zwycięstwo nad innymi Brazylijkami Marią Clarą i Carol . Nie było to łatwe zadanie, jednak udało im się. Zwyciężyły 2:1, w każdym secie tocząc zaciętą walkę (20:22, 25:23, 12:15). 

Najtrudniejszą drogę do półfinałów miały Holenderki. Już w pierwszej rundzie musiały uznać wyższość gruzińskiej pary Saka/Rtvelo . Mimo to nie zniechęciły się i dalej walczyły. Na początek pokonały 2:1 Brytyjki Boulton i Johns . W kolejnym pojedynku Holenderki pokonały zespół chiński Zhang Xi/Y. Huang 2:1. Było to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ rywalki rozstawione były w turnieju głównym z numerem 3.

 

Od półfinału parę Van Iersel/Keizer dzieliły trzy spotkania. Parę Banck/Günther pokonały 2:1, a w kolejnym meczu z teamem Lehmann/Sude wygrały 2:0. Mecz decydujący o awansie do półfinału był bardzo zacięty, a rywalki wywmagające. Holenderki szły jednak za ciosem i pokonały Renatę i Leão 2:1.

 

Jutro do południa odbędą się spotkania półfinałowe, zaś po południu zostaną rozegrane spotkania decydujące o miejscach na podium.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved