Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Seniorzy Czarnych Radom pokonali swoich kadetów

Seniorzy Czarnych Radom pokonali swoich kadetów

fot. archiwum

Trzy dni przed turniejem finałowym mistrzostw Polski w Częstochowie kadeci Czarnych Radom rozegrali sparing z zespołem seniorów swojego klubu. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego przegrali, ale jak podkreśla szkoleniowiec, w tym przypadku nie wynik był sprawą najważniejszą.

Kacper Gonciarz nadrabiał zaległości w szkole (SMS Spała – przyp. red), z kolei Jakub Wachnik przebywał na konsultacji kadry. Po kilku dniach przerwy tak naprawdę dopiero dzisiaj ponownie miałem do dyspozycji wszystkich zawodników – informuje Andrzej Sitkowski . Mimo wspomnianych przeciwności szkoleniowiec uspokaja. – Trenowaliśmy w nieco okrojonym składzie, zespół jest dobrze przygotowany .

 

O umiejętnościach młodzieży bardzo dobrze wypowiada się Paweł Biliński . – Sprawiają dobre wrażenie. Momentami prezentują się dużo korzystniej, niż juniorzy – zapewnia libero drugoligowej drużyny Czarnych, który w sobotnim porannym sparingu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrał na pozycji … rozgrywającego. 

Rzeczywiście chłopcy dysponują sporym potencjałem. Jak już wiele razy mówiłem, w grupach młodzieżowych, obok umiejętności, równie ważne jest nastawienie psychiczne. Wola odniesienia zwycięstwa, walka do ostatniej piłki. Wierzę, że tak jak podczas półfinałowego turnieju w Kędzierzynie, również w Częstochowie tego nam nie zabraknie – zapewnia Andrzej Sitkowski .

 

Pierwszy mecz finałowego turnieju MP kadeci Czarnych rozegrają już we wtorek (26 maja) o godz. 10. Rywalem radomian będzie stołeczne Metro. Dzień później podopieczni Andrzeja Sitkowskiego zmierzą się z gospodarzami (Delic Pol Częstochowa), grupową rywalizację zakończą natomiast potyczką z bełchatowską Skrą.

 

Czarni Radom Seniorzy – Czarni Radom Kadeci 3:0

(25:22, 26:24, 25:20)

 

Skład:

Seniorzy : Biliński, M. Koryciński, Kleczaj, Obremski, Fryszkowski, Rychtelski, Lechnio (libero)

Kadeci : Gonciarz, Pszenny, Ostrowski, Wachnik, Michalski, Skwarek, Filipowicz (libero) oraz Grzechnik, Bucki, Zugaj, Płaskociński, Wanat

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved