Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > SALPS dla Hospicjum

SALPS dla Hospicjum

fot. archiwum

W ten weekend w hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbędzie się wyjątkowy, bo charytatywny, turniej mikstów. Miłośnicy sportu już drugi raz zagrają na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

W tym roku w zawodach udział weźmie 14 drużyn, a w nich zawodniczki i zawodnicy znani głównie z występów na parkietach SALPS. Zabraknąć nie powinno również ligowców ze Szczecina i Polic. Końcowe wyniki będą jednak najmniej istotne. Całe przedsięwzięcie to przecież nie tylko walka o miano zwycięzcy, ale przede wszystkim zabawa na sportowo połączona z festynem. Będzie można zakupić pamiątkowe gadżety, losować fanty na loterii, z której dochód oczywiście przeznaczony będzie na szczytny cel.

 

Wszystko zaczyna się w sobotę o godzinie 9.00, a pierwsze mecze 60 minut później. Turniej to jednak tylko uwieńczenie akcji, która w Internecie trwa już od kilkunastu dni. Właśnie w sieci licytować można wspaniałe pamiątki sportowe, wśród których wymienić wypada te najcenniejsze, chociażby kask z podpisem Adama Małysza , narty Justyny Kowalczyk , reprezentacyjne i klubowe koszulki siatkarzy, siatkarek oraz koszykarza Marcina Gortata , Polaka grającego w NBA, piłki z autografami i wiele innych. Aukcje wszystkich gadżetów dostępne na stronie allegro.pl potrwają do godziny 22.00 w niedzielę. 

Drużyny podzielono na 3 grupy:
Grupa A
C-Team
Corpus Feminae
Pehamot
Temida
salps.szczecin.pl

Grupa B
MJC
SKP Sidor
Stomatologia
Enterprise
Hospicjum ZHDD

Grupa C
Colors Studio
Kołbaskowo
Hetman Turzyn
Green
Asprod

 

Z przyczyn losowych pełnego składu nie mogłyby wystawić ekipy MJC (mistrza rozgrywek SALPS kobiet) oraz Enterprise (4 miejsce I ligi mężczyzn SALPS) stąd połączono drużyny. W grupie B, wystąpią zatem nie planowane 5, a 4 zespoły.

 

Obowiązywać będzie system każdy z każdym, a z grup awansują drużyny z miejsc 1. i 2. oraz dwie najlepsze z miejsc trzecich. O najwyższe laury w niedzielę walczyć ma więc 8 ekip. Gra toczyć się będzie tylko przez dwa sety, bez tie-breaka, a o zwycięstwie zadecydują małe punkty. Co ciekawe, jeśli drużyny wygrają w setach w takim samym stosunku, dojdzie do… rzutu monetą.

 

Jak widać pozytywnych emocji zabraknąć nie powinno. Wszyscy liczą też na pobicie ubiegłorocznego osiągnięcia w postaci zebrania 30 tysięcy zł. na rzecz Hospicjum.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved