Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pierwsze podsumowania przed ME kobiet 2011

Pierwsze podsumowania przed ME kobiet 2011

fot. archiwum

Wiceprezydent CEV, Jan Hronek kilka dni temu odwiedził w Belgradzie Komitet Organizacyjny Kobiecych Mistrzostw Europy, które mają odbyć się w 2011 roku w Serbii oraz we Włoszech. To nie pierwsza impreza tej rangi, jaką te kraje organizują razem.

Miastami dowodzącymi w Mistrzostwach Europy 2011 będą Belgrad i Mediolan, w których siatkówka jest wyśmienicie rozpowszechniona. Wiceprezydent CEV nie krył zadowolenia z pobytu. – Jest mi bardzo miło ponownie zawitać do Belgradu. Nadal mam niezwykle miłe wspomnienia z turnieju mężczyzn, który był również organizowany wspólnie przez Serbię i Włochy w 2005 roku. Jestem pewny, że za dwa lata będziemy świętować tutaj kolejny udany i pełen sukcesów turniej, bardzo możliwe, że najlepszy z jakichkolwiek, które miały miejsce. Oczywiście mamy jeszcze wiele detalów do przedyskutowania, by wszystko było perfekcyjnie połączone z przepisami CEV. Więc dlatego też zorganizujemy kolejne spotkanie w lipcu – mówi Jan Hronek .

 

Jestem zadowolony z udziału w tym spotkaniu, jednak chciałbym dodać, że zdecydowałem się na tę podróż do Belgradu by wzmocnić i ulepszyć naszą wieloletnią I owocną współpracę z naszymi serbskimi przyjaciółmi. Myślę, że poprzez rozpoczętą przez nasze organizacje współpracę w Mistrzostwach Europy mężczyzn w 2005, rozpoczęliśmy serię innych wspólnych projektów i nie tylko w siatkówce, ale i w innych dyscyplinach. Teraz jesteśmy gotowi na kolejny wspólny turniej, który mam nadzieję, że będzie pełen kolejnych sukcesów, dzięki występom wielu najlepszych europejskich zawodniczek oraz niestrudzone wysiłki organizatorów przyniosą wyczekiwany cel – mówi z kolei prezydent Włoskiej Federacji Siatkówki, Carlo Magri . 

To było prawie pewne przed tym spotkanie, ale jestem zadowolony, że na dwa lata dzielące nas od turnieju jesteśmy już w 95% dogadani w poszczególnych detalach. Mamy istotny przykład w doskonałej organizacji mistrzostw siatkarzy w 2005 roku również we współpracy z Włoską Federacją. Obecnie wiele krajów decyduje się podążyć naszym przykładem. Rok 2011 będzie bardzo ciekawym, gdyż dwa inne kraje będą organizować wspólnie Mistrzostwa Europy Siatkarzy (Austria i Czechy). Z kolei my będziemy wspólnie z Włochami organizować turniej kobiecy – kontynuują przedstawiciele komitetu organizacyjnego.

 

Tym razem sytuacja będzie podobna, jak w organizacji turnieju w 2005 roku. Podobnie podzieliliśmy części turnieju. Jedyną rzeczą jaka się zmieni w zawodach to ich formuła. Będziemy mieli nowy system, który wprowadzony będzie po raz pierwszy. Z pewnością będzie to interesujący a ja mam nadzieję, że nasz serbski zespół będzie występował co najmniej w ćwierćfinałach. Nowy system jest podobny do tego używanego w Igrzyskach Olimpijskich. Będą dwie grupy w pierwszej części zawodów, i dlatego wiemy dlaczego będziemy walczyli z najlepszymi i najsilniejszymi zespołami już na samym początku. Więc już teraz zaczynamy myśleć o naszej technicznej obsłudze na rok 2011 – dodają organizatorzy.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved