Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nikola Grbić: Kierowałem się rozsądkiem

Nikola Grbić: Kierowałem się rozsądkiem

fot. archiwum

Nikola Grbić, rozgrywający obecnego wicemistrza Włoch opuszcza drużynę Itas Diatec Trentino. Serbski siatkarz od nowego sezonu będzie bronił barw Bre Banca Lannutti Cuneo. Grbić spędził w Trentino dwa lata.

Uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających świata, Serb nie pierwszy raz związał się z drużyną z Cuneo. Już w latach 1997–1999 grał w tym klubie. – To były moje pierwsze doświadczenia, jako pierwszego rozgrywającego. Wtedy zaczynałem odnosić moje pierwsze międzynarodowe sukcesy, wspólnie ze świetną grupą – wspomina Grbić .

 

Spędziłem w Trentino dwa cudowne lata. Gdy przybyłem do tego klubu nie myślałem, że praca w nim będzie tak owocna i przyniesie tak wiele sukcesów – mówi Grbić . – Zmieniając klub kierowałem się rozsądkiem. Cuneo zagwarantowało mi trzyletni kontrakt, chciałbym zakończyć karierę, grając w siatkówkę na najwyższym poziomie – dodaje serbski rozgrywający. 

Miasto już znam i bardzo mi się podobało, gdy przebywałem tam po raz pierwszy. Teraz z pewnością będzie mi się równie podobało, zwłaszcza gdy przeniesiemy się tam we wrześniu z całą rodziną – opowiada.

 

W tym sezonie Cuneo w trzech meczach uległo w półfinałach już byłej drużynie Grbića – Itas Diatec Trentino. Jego zmiennikiem był polski rozgrywający, Łukasz Żygadło.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved