Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Anna Przybyło po raz ostatni w koszulce z Białą Gwiazdą

Anna Przybyło po raz ostatni w koszulce z Białą Gwiazdą

fot. archiwum

Dziś o godz. 19:00 i w niedzielę o godz. 15:00 Wisła Kraków rozegra mecze towarzyskie z zespołem węgierskiej ekstraklasy, Pensum Nyiregyhazi Foiskola. Spotkania te będą pożegnalnymi dla libero Anny Przybyło.

Drużyna z Nyiregyhazy jest reprezentacją tamtejszej wyższej uczelni, występują w niej głównie jej studentki bądź absolwentki oraz uczennice szkół średnich. Klub pięciokrotnie triumfował w akademickich mistrzostwach Węgier. W ubiegłym roku awansował do ekstraklasy seniorek, w której uplasował się w mijającym sezonie na miejscach 9.-12. Najbardziej klasową zawodniczką Pensum Nyiregyhazi Foiskola jest rozgrywająca Nikoletta Cziptak , członkini kadry narodowej B, w przeszłości zdobywczyni mistrzostwa i pucharu kraju.

 

Dla kibiców będzie to ostatnia w tym sezonie okazja obejrzenia w akcji ekipy Wisły Enion Energii, również notabene składającej się ze studentek oraz uczennic szkół średnich. Licealistki i gimnazjalistki właśnie przed czterema tygodniami wywalczyły w Mysłowicach brązowe medale mistrzostw Polski juniorek i po raz pierwszy od tamtej chwili zaprezentują się krakowskiej publiczności. 

Będą to także konfrontacje smutne, a przynajmniej – nostalgiczne. Po raz ostatni w koszulce z Białą Gwiazdą zagra libero – Anna Przybyło , która występowała w Wiśle przez czternaście lat. Latem wyjeżdża na stałe z Polski, a w niedzielę odbędzie się jej uroczyste pożegnanie.

 

Wstęp na oba spotkania jest wolny.

źródło: siatkowka.tswisla.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved