Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ALPS: Ostateczne rozstrzygnięcia w rundzie play-off w Rybniku

ALPS: Ostateczne rozstrzygnięcia w rundzie play-off w Rybniku

fot. archiwum

W Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej w Rybniku ostateczne rozstrzygnięcia w I rundzie play-off. O pierwsze miejsce w turnieju finałowym walczyć będą Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój i Jedynka Jankowice II.

o miejsca 1 – 4

1 miejsce w I lidze – 4 miejsce w I lidze 2:0

7.05Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój – Artus Żory 3:1

14.05

Artus Żory – Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 0:3

 

Mecz na szczycie bardzo wyrównany, szkoda że tylko w pierwszym secie, który do stanu 20:20 toczył się punkt za punkt, potem jednak finisz dla Świerklan. W drugiej i trzeciej odsłonie po uzyskaniu kilkupunktowej przewagi ekipy ze Świerklan (Gminy, która chyba stała się potęgą siatkówki amatorskiej w tym sezonie) Artusom jakby zabrakło trochę więcej wiary w siebie a może to większa konsekwencja w grze przeciwników – nie wiem. Ozdobą meczu było więcej niż kilka akcji z wieloma wymianami, których nie powstydziłaby się niejedna liga zawodowa a atmosfera nawet ta z pierwszego zaciętego seta na wysokim sportowym poziomie. No ale teraz trzeba zapomnieć o tym meczu bo przed nami już tylko wewnątrz-gminny finał. W setach do 22, 16 i 13.


 

2 miejsce w I lidze – 3 miejsce w I lidze 2:0

8.05

Jedynka Jankowice II – Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 3:2

11.05

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice – Jedynka Jankowice II 0:3

 

Mecz bez historii w wykonaniu gospodarzy, jak to mówią godzina z prysznicem, za to drużyna przyjezdnych grała dobrą i skuteczną siatkówkę co pozwoliło na pełną kontrolę przebiegu całego meczu. Już wiadomo, że nie obronimy tytułu mistrzowskiego, pozostało nam walczyć o 3 miejsce… Gratulacje dla Jedynki! W setach do 22, 21 i 14.

 

o miejsca 5 – 8

5 miejsce w I lidze – 8 miejsce w I lidze 1:2

6.05

Lasel-Beer Team Rybnik – Leon Internet Rybnik 3:0

18.05

Leon Internet Rybnik – Lasel-Beer Team Rybnik 3:1

 

Tylko pierwszy set przebiegał zgodnie z planem – wygrany spokojnie do 17. Pozostałe identycznie w plecy… Przegrane końcówki i niestety po własnych błędach… Więc w środę dzień prawdy – decydujące starcie!

 

20.05

Lasel-Beer Team Rybnik – Leon Internet Rybnik 0:3

 

To był niestety słaby mecz w wykonaniu gospodarzy… Tylko w trzecim secie na boisku trwała bitwa. Drugi set to klęska – szczególnie w odbiorze zagrywki… Szkoda bo rywalizacja pomiędzy tymi drużynami zawsze była zacięta i pięć setów było by się należało… W setach do 20, 11 i 24.


 

6 miejsce w I lidze – 7 miejsce w I lidze 2:1

6.05

Jar-Trans Fox Pszów – Rybnik Piaski-Hotel Politański 0:3

15.05

Rybnik Piaski-Hotel Politański – Jar-Trans Fox Pszów 2:3

 

Stara siatkarska prawda przypomniała nam o sobie – kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3! Pierwsze 2 sety przewaga gospodarzy w każdym elemencie, sety wygrane z bezpieczną przewagą. Ale przyszedł potem 3 set i mocne wejście gości 1:5, potem nasza gonitwa do stanu 11:11. Foxy jednak zwarły szeregi i skutecznie wykorzystują zacięcie Piasków wygrywając partię. 4 set to już można powiedzieć zdecydowana przewaga gości, lepsza gra w obronie i ataku pozwala im skutecznie doprowadzić do tie-breka. A w nim dalej jak w transie pokonują nas 12-15. Podsumowując – spotkanie mogło się podobać, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gratulujemy Foxom zwycięstwa -ostatni mecz w Pszowie – będzie się działo! W setach do -23, -19, 20, 19 i 11.

 

20.05

Jar-Trans Fox Pszów – Rybnik Piaski-Hotel Politański 3:2

 

No i stało się – ostatni pięciosetowy pojedynek wyłonił zwycięzcę. Gratulujemy Foxom, dziękujemy za dobrą atmosferę i fair play ( tu w szczególności brawa dla Michała ). Życzymy powodzenia… W setach do 18, -24, -23, 16 i 13.

 

o miejsca 9 – 12

2 miejsce w II lidze – 9 miejsce w I lidze 1:2

5.05

Albion Team – Pizzeria Kiler 3:2

15.05

Pizzeria Kiler – Albion Team 3:0

 

Wynik nie pokazuje tego co się działo na boisku ponieważ chyba wszystkie trzy sety ważyły się do samego końca. Ale wszystkie wyglądały tez tak samo. Początek każdego seta to przewaga Albionów, Killerzy powoli się rozkręcają by odskoczyć i znów nasz przestój pod koniec seta by na szczęście wygrać końcówkę. Mecz rozgrywany w bardzo dobrej atmosferze, jak wszystkie pomiędzy nami, tak ze sędziemu nawet nie chciało się gwizdać po niektórych akcjach… No to teraz czekamy na przyszły tydzień…

 

22.05

Pizzeria Kiler – Albion Team 3:2

 

Osłabione Albiony napędziły trochę stracha chyba najsilniejszemu składowi Killerów. Set pierwszy i drugi to spokojna gra Killerów, którzy nie pozwalali rozwinąć się Albionom i spokojnie kończyliśmy swoje piłki. Set trzeci i czwarty to już trochę gorzej. Killerzy chyba za bardzo się rozluźnili i pozwolili Albionom zaszaleć. Mecz mógł być skończony w trzech setach ale najpierw pozwalamy Albionom odskoczyć na kilka punktów potem zawzięcie ich gonimy by dojść do nich w końcówce i suma summarum przegrać ją po swoich błędach. No ale na szczęście mobilizujemy się w tie breaku by spokojnie wygrać i myśleć o meczu o 9 miejsce. Atmosfera jak zwykle super. Czasem emocje związane z wagą meczu dawały znać, ale mecz ogólnie rewelacja! W setach do 19, 17, -25, -21 i 10.


 

10 miejsce w I lidze – 1 miejsce w II lidze 2:0

8.05

SKA Joker Rybnik – Lumen Golejów 3:2

15.05

Lumen Golejów – SKA Joker Rybnik 2:3

 

Spotkały się dwie zaprzyjaźnione drużyny, stawka była bardzo duża, i wiadomo że nikt tanio meczu nie odda, i tak też było, to co działo się na sali to w skrócie można by nazwać HORROREM w 5 częściach. Każdy set był bardzo zacięty, w każdym secie były atomowe ataki, bloki, wybloki, podbicia, niesamowite obrony, niektóre graniczące z cudem… Żadna z drużyn nie potrafiła znacząco przechylić szali wygranego seta na swoją korzyść. Wszystkie sety były rozstrzygane w okolicy 23 pkt! W secie czwartym piłek setowych było kilka dla każdej z drużyn, ale wygrywa go Lumen 33-31 doprowadzając do 5 seta. Gdzie do zmiany połowy prowadzi 8-7, po czym na tablicy widnieje wynik 11-9 dla Jokerów, którzy to wygrywają tę partię do 14 i całe spotkanie 3:2. Gra toczona w przyjaznej atmosferze, fair play.

 

o miejsca 13 – 16

3 miejsce w II lidze – 6 miejsce w II lidze 1:2

4.05

Top Ten Rybnik – Geomost Wodzisław 3:1

14.05

Geomost Wodzisław – Top Ten Rybnik 3:2

 

Mecz zacięty od pierwszej do ostatniej piłki. Dużo ładnych, długich akcji, mocne ataki, bloki. Z obydwu stron lekkie, ale mierzone zagrywki – lepiej radzili sobie z nimi tego dnia gospodarze. Goście mieli słaby dzień w przyjęciu co przekładało się potem na atak. Mieli problem z "czystym" wbiciem w pole – dużo ataków ocierało się o ręce blokujących gospodarzy. W tym elemencie była duża przewaga po stronie Geomost-u. Za to Top Ten jak zawsze w swoim stylu grał doświadczoną siatkówkę. Świetnie w obronie i zawsze do końca. W obydwu setach wygranych przez Top Ten, Geomost miał piłę setową i tylko do siebie może mieć pretensje, że nie wygrał 3:0. W Rybniku natomiast Top Ten mógł wygrać 3:0 więc widać, że obydwie drużyny są mocno zmotywowane i dają z siebie wszystko Lecz po raz kolejny muszę napisać, ze oprócz walki była pełna kultura… W setach do -23, 19, 20, -25 i 13.

 

18.05

Top Ten Rybnik – Geomost Wodzisław 1:3

 

Dużą przeszkodą w tym meczu była temperatura na hali, która była dość duża i przeszkadzała obydwu drużynom. W pierwszym secie nie mogła sobie poradzić z tym drużyna Geomostu, która słabo przyjmowała, wystawiała i kończyła ataki. Set gładko wygrany przez gospodarzy do 18. W kolejnych setach goście przyzwyczaili się do warunków i wreszcie pokazują na co ich stać – odskakują na początku setów na parę punktów i trzymają do końca. We wszystkich setach była ostra, zacięta walka – przede wszystkim dużo bloków oraz gry w obronie Do tego dołożymy mocne ataki, przyznawanie się do błędów i widowisko jak się patrzy. Jednakże odnoszę wrażenie, że tego dnia Top Ten rozegrał słabsze spotkanie – tak jakby lekka zniżka formy, no chyba, że "my" dzisiaj dobrze zagraliśmy? Jakby nie było to dziękujemy za bardzo dobre trzy spotkania! W setach do -18, 21, 21 i 20.


 

4 miejsce w II lidze – 5 miejsce w II lidze 2:0

5.05

Jedynka Jankowice – Edytor Team 3:0

15.05

Edytor Team – Jedynka Jankowice 1:3

 

Gospodarz przegrywa na własne życzenie! To nie był mecz, masa błędów i niepotrzebne nerwy, a nikt tu przecież nie grał o złote majtki tylko o rywalizację i piękno z gry jakim jest siatkówka. Chłopakom z Suszca po prostu nie chce się grać! A Jedynka sobie grała i punkciki wskakiwały na tablice. Podziękowania dla Jedynki za przyjazd…

 

o miejsca 17 – 20

7 miejsce w II lidze – 10 miejsce w II lidze 2:0

8.05

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle – SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 3:0

15.05

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka – OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 0:3

 

OKIS nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy w tej parze… W setach do 22, 21 i 12.


 

8 miejsce w II lidze – 9 miejsce w II lidze 1:2

5.05

Żernica II Team – Strzelec Gorzyczki 1:3

13.05

Strzelec Gorzyczki – Żernica II Team 0:3

 

Mecz bardzo fajny ułożony pod dyktando gości. W pierwszym secie na początku zaznaczyła się przewaga Żernicy, która została zniwelowana i końcówka seta była jedną wielką nerwówką dla obu drużyn set zakończył się wynikiem 30-32. W kolejnych setach goście obejmowali prowadzenie i kontrolowali przebieg gry nie odpuszczając już punktów, do 22 i 21. Atmosfera była bardzo miła, gra przede wszystkim fair play z obu stron siatki…

 

19.05

Żernica II Team – Strzelec Gorzyczki 2:3

 

Mecz bardzo fajny i zacięty żadna z drużyn nie odpuszczała nawet punktu. Set piąty przegrany przez gospodarzy do 12. Dużo dobrych ataków, bloków i zagrywek po obu stronach siatki. Gra przede wszystkim fair play…

 

o miejsca 21 – 24

1 miejsce w III lidze – 4 miejsce w III lidze 2:0

7.05

Dach Decker-Budohen Wilcza – Impacto LKS Chałupki 3:0

15.05

Impacto LKS Chałupki – Dach Decker-Budohen Wilcza 2:3

 

Obie drużyny wystąpiły w swych najsilniejszych zestawieniach. Impacto podrażnione łatwą porażką w Żernicy rozpoczyna mecz z wielkim animuszem. Jednak, jak przystaje na lidera, Wilcza razi rywala niebywałą konsekwencją. Dwa pierwsze sety dla gości, przy czym różnica punktowa minimalna. Szczególnie dramatyczny set drugi, w którym Wilcza wyciąga z wyniku 22-24. Chłopaki z Chałupek nie mają jednak w zwyczaju odpuszczać. Bardzo dobre dwa sety w ich wykonaniu i ku uciesze licznie zgromadzonych widzów gospodarze wyrównują wynik meczu (znów minimalne różnice punktowe w setach). Wygrane dwie partie usypiają jednak Impacto. Przy stanie 1-1 w ostatnim secie na zagrywkę wchodzi przyjmujący gości i stacjonarnym taktycznym serwisem rozbija Chałupki, zdobywając – uwaga – 11 punktów z rzędu! W ostateczności piąta partia kończy się wynikiem 15-7 dla Deckerów. Podsumowując – Bardzo wysoki poziom gry obu drużyn, świetne sędziowanie, głośna publika. Dla takich meczy warto grać w tej lidze.


 

2 miejsce w III lidze – 3 miejsce w III lidze 1:2

7.05

Baterex Nędza – Rafbol Żernica 3:1

13.05

Rafbol Żernica – Baterex Nędza 3:2

 

Jak zwykle pomiędzy tymi drużynami – było nerwowo… Szczególnie w końcówce meczu… W setach do 23, 19, -24, -21 i 14.

 

21.05

Baterex Nędza – Rafbol Żernica 0:3

 

O dziwo ostatnie – decydujące spotkanie przebiegało bez zbędnych zgrzytów… Może zmiana sędziego zrobiła swoje? W setach do 20, 21 i 15.

 

o miejsca 25 – 28

5 miejsce w III lidze – 8 miejsce w III lidze 2:0

6.05

Śląskie Centrum Rybnik – Catering Parys Rydułtowy 3:2

14.05

Catering Parys Rydułtowy – Śląskie Centrum Rybnik 2:3

 

Niby tylko dwa mecze, ale za to dziesięć setów… W setach do 15, -22, 17, -25 i 13.


 

6 miejsce w III lidze – 7 miejsce w III lidze 2:0

4.05

Olimpia Kamień – Albion Team Original-Gramy dla Kuby 3:0

 

W Albion Team Original-Gramy dla Kuby – Olimpia Kamień 0:3

 

Niestety Albion oddał mecz walkowerem – problemy z zebraniem składu…

 

KS94 Rachowice pauzuje – 29 miejsce (9 miejsce w III lidze)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved