Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleh Akhrem: Będę grał ze świetnymi zawodnikami

Aleh Akhrem: Będę grał ze świetnymi zawodnikami

fot. archiwum

Po zakończeniu sezonu, w którym z Iraklisem Saloniki awansował do finału Ligi Mistrzów, otrzymał dużo propozycji z klubów rosyjskich, włoskich i tureckich. Jednak reprezentant Białorusi Aleh Akhrem wybrał Resovię Rzeszów.

Złożyło się na to kilka przyczyn – mówi Aleh Akhrem , który z kadrą swego kraju przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego w Popradzie do przyszłorocznych mistrzostw świata we Włoszech. – W większości klubów proponowano mi dwuletnią umowę o pracę, a polski klub zgodził się na roczny kontrakt na czym mi bardzo zależało. Kolejnym plusem Resovii były ambitne plany na przyszły sezon. Zagramy w Lidze Mistrzów i chcemy tam odegrać jakąś rolę. Skład został wzmocniony, będę grał ze świetnymi zawodnikami pod kierunkiem wybitnego trenera .

 

Od 29 do 31 maja w Popradzie Białoruś będzie walczyć o awans do trzeciej rundy eliminacji mistrzostw świata. Rywalami będą zespoły Słowacji, Niemiec i Chorwacji. – Najsłabszym naszym elementem jest taktyka – mówi reprezentant Białorusi. – Często problemem drużyny narodowej nie jest słabe przyjęcie tylko brak wiedzy na temat jak serwują poszczególni rywale. Np. w ataku na pewno nie ustępujemy tym zespołom . 

Niedawno powiększyła się rodzina Aleha Akhrema. – Dziecko ma już siedem miesięcy – powiedział. – Jesienią w Grecji byłem sam. Żonę Natalię odstawiłem do Grodna, gdzie pomagali jej najbliżsi. Jednak długo bez rodziny nie mogłem wytrzymać. Po Nowym Roku zabrałem ich do siebie. Swoją drogą Grecja to jest świetne miejsce do mieszkania. Nasz dom stał na wybrzeżu śródziemnomorskim. Dużo spacerowaliśmy po brzegu. Żona nie miała nic przeciwko przeprowadzce. Wie, że ja muszę grać. W Resovii zaproponowano mi doskonałe warunki pracy i płacy. Mam grać i niczym się nie martwić. No i do Grodna blisko .

 

*Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved