Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Osaka: Mało znana para z USA w półfinale

WT Osaka: Mało znana para z USA w półfinale

fot. archiwum

Turniej główny Swatch FIVB World Tour w Osace wchodzi w decydującą fazę. Znamy już dwie pary, które zagrają w półfinale. Jedną z nich jest team Angela Akers/ Tyra Turner, rozstawiony w turnieju z numerem 26.

Para z USA nie jest zbyt dobrze znana na międzynarodowych parkietach. Jedynie nazwisko Tyry Turner mogło się obić o uszy kibicom plażówki. Zawodniczka ta w ubiegłym roku dwa razy zagrała w parze z Nicole Branagh. Angela Akers to siatkarka 33-letnia, która nie ma zbyt dużego doświadczenia w potyczkach z najlepszymi parami świata.

 

W turnieju w Osace zespół z USA radzi sobie bardzo dobrze. Już w pierwszej rundzie Amerykanki sprawiły niespodziankę, pokonując świetną niemiecką parę Goller/Ludwig 2:1.W 2. rundzie bez problemów pokonały czeski team Klapalova/Petrova. 

W trzeciej rundzie Angela Akers i Tyra Turner podejmowały Brazylijki Marię Clarę i Carol, które były rozstawione z numerem 2. Pierwszego seta przegrały bardzo wysoko, jednak w drugim po ciężkiej walce wygrały 22:20. W tie-breaku Amerykanki poszły za ciosem i zwyciężyły do 10. Czwarta runda to pojedynek z Greczynkami Arvaniti i Tsiartsiani. Team z USA wygrał bez problemów 2:0 i awansował do półfinałów. Ich rywalki w tej fazie poznamy dopiero jutro.

 

Pierwszą z ekip w drugiej parze półfinałowej są Larissa i Juliana, rozstawione z numerem 1.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved