Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Serbki przed debiutem w Lidze Europejskiej

Serbki przed debiutem w Lidze Europejskiej

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym odbyła się specjalna konferencja prasowa mająca na celu promocję nadchodzących meczów, które Serbia będzie rozgrywać przeciwko Grecji w pierwszym weekendzie rozgrywek Ligi Europejskiej kobiet.

Głównymi mówcami na konferencji byli: Zoran Terzić , trener żeńskiej reprezentacji Serbii, jej kapitan Jelena Nikolić i Nemanja Simović , sekretarz ds. sportu Suboticy, miasta goszczącego rozgrywki Ligi Europejskiej.

 

Zoran Terzić oczekuje od swojej drużyny kontynuacji zwycięskiej passy, która miała miejsce w poprzednich sezonach i podtrzymania znaczącej pozycji w rankingu FIVB: – Jest dosyć trudno mówić o przygotowaniach, które odbyliśmy, ponieważ byliśmy razem krótko. Jutro i w niedzielę zobaczymy jak dziewczyny będą razem grać. Z drugiej strony, ponieważ mamy problemy z kontuzjami niektórych naszych podstawowych zawodniczek, pewnie uzupełnimy skład tymi z OK Postar 064, które bardzo dobrze grały w Lidze Mistrzyń. To będzie ciężka przeprawa. Zobaczymy reprezentację Grecji, na ile są one przygotowane i jak zagrają jutro, ale na pewno zrobimy wszystko by podtrzymać naszą dobrą pozycję w rankingu . 

Jelena Nikolić uważa, że na Serbkach spoczywa odpowiedzialność za jak najlepsze zaprezentowanie się przed swoimi kibicami: – Zobaczymy, co się wydarzy jutro, bo grecka ekipa jest nam całkiem nieznana. Nie wiemy jak one funkcjonują jako drużyna, ponieważ nigdy nie grałyśmy z takim ich składem. Szczerze mówiąc, nie jesteśmy w najwyższej formie. Jednakże mamy nadzieję, że pomimo wszystkich tych naszych problemów, będziemy w stanie wygrać mecze .

 

Nemanja Simović , Sekretarz ds. sportu Suboticy, jest pewna, że miasto zaprezentuje się dobrze jako gospodarz dla obydwu drużyn podczas nadchodzących spotkań Ligi Europejskiej: – W minionych miesiącach utworzyliśmy na szybko Komitet Organizacyjny w celu zorganizowania tych znaczących wydarzeń siatkarskich. Powinniście zobaczyć halę wraz z otaczającymi ją terenami i poczuć te cudowne emocje. Nasz hotel, w którym będą zakwaterowane drużyny, jest już dobrze znany i w wysokim stopniu odpowiada wszystkim wymaganiom CEV. Tak więc nasza ekipa robi wszystko by zrealizować swoje zadania i szczerze wierzymy w wypełnienie także zadań związanych z zorganizowaniem w lipcu trzeciej rundy kwalifikacji do mistrzostw świata. Po tych doświadczeniach z Ligą Europejską, myślę, że będzie nam znacznie łatwiej gościć takie międzynarodowe wydarzenie pod egidą FIVB. Pragnę podkreślić, że Subotica wraca by zająć należne jej miejsce na sportowej mapie Serbii .

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved