Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pronar Zeto Astwa AZS Białystok kompletuje skład

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok kompletuje skład

fot. archiwum

Tylko trzy zawodniczki mają jak na razie podpisane kontrakty z Pronarem Zeto Astwą AZS Białystok. - Kompletujemy skład i w tym okresie jest to zupełnie normalne - uspokaja prezes klubu, Adam Cybulski.

Nowy zespół buduje trener Alojzy Świderek, który ma także wkrótce podpisać umowę o pracę w Białymstoku. – Jestem przekonany, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu – przekonuje prezes Cybulski.

 

W najbliższych dniach ma się również rozstrzygnąć, czy w Białymstoku pozostaną Dominika Koczorowska i Katarzyna Walawender. Na razie wiadomo, że zespół opuściły Izabela Żebrowska, która wybrała ofertę Muszynianki Muszyna oraz Agata Karczmarzewska i Marlena Mieszała. 

Podpisane kontrakty z nami mają już Katarzyna Kalinowska, Joanna Szeszko i Magdalena Saad. Z kilkoma innymi zawodniczkami jestem po słowie i czekam na odpowiedź – informuje prezes Cybulski

 

Jeszcze czekają z decyzją

 

W poniedziałek powinna określić się Walawender, która otrzymała ofertę nowego kontraktu. – Mam swoje przemyślenia na ten temat, ale jeszcze decyzji nie podjęłam – tłumaczy Walawender. – Mogę powiedzieć tyle, że jestem bardziej pozytywnie nastawiona niż jeszcze kilka tygodni temu – dodaje.

 

Podobnie uważa Gierak, która w ubiegłym sezonie nie miała okazji do częstszych występów i przymierzała się do zmiany klubu. – Dostałam konkretną ofertę, rozmawiałam z trenerem Świderkiem, który zapewnił, że będę otrzymywać więcej szans. Ale kontraktu jeszcze nie podpisałam – zastrzega Gierak, która tym samym zaprzeczyła wczorajszym informacjom, że jest już po podpisaniu nowego kontraktu.

 

Białostoccy działacze prawdopodobnie będą mieli problem z zatrzymaniem Koczorowskiej. – Liczę, że w poniedziałek przyjmie jednak naszą ofertę – przekonuje prezes Cybulski.

 

Jeśli chodzi o wzmocnienia, najbliżej Białegostoku są Katarzyna Wysocka i Elena Hendzel. Ich przyjście rozwiązałoby problem środkowych.

 

Lucie śledzi Internet

 

Nie wiadomo, kto poprowadzi w przyszłym sezonie grę zespołu. Do tej roli przymierzana była wcześniej Olga Palczewska, która przyszłaby do Białegostoku, gdyby nie udało się porozumieć z dotychczasową rozgrywającą – Lucie Muhlsteinovą.

 

Na temat mojej dalszej gry wiem to, co przeczytam w Internecie – śmieje się Czeszka.

 

Ponadto w grę wchodzą kandydatury Mileny Sadurek i Magdaleny Godos. Pierwsza z nich czeka jednak najpierw na oferty z zagranicy, druga zaś przebywa na wakacjach w USA i ewentualne rozmowy prowadzone będą po powrocie.

 

Białostoccy działacze kontaktowali się także z atakującą z Muszyny, Joanną Kaczor oraz przyjmującymi z Farmutilu Piła – Joanną Frąckowiak i Edytą Kucharską.

 

*Autorem tekstu jest Tomasz Dworzańczyk

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved