Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Blomberg zostaje w Hajnówce

Paweł Blomberg zostaje w Hajnówce

fot. archiwum

Paweł Blomberg poprowadzi w kolejnym sezonie I-ligową drużynę Pronaru Parkiet Hajnówka. Z klubu natomiast odchodzi Michał Jaskulski, a także najprawdopodobniej Konrad Woroniecki, Piotr Niemiec oraz Marcin Kozioł.

Z trenerem Blombergiem praktycznie już wcześniej byliśmy dogadani, tylko zostawały jeszcze pewne warunki do spełnienia – mówi Bazyl Stepaniuk, prezes klubu. – Teraz już wszystko jest w porządku i szkoleniowiec zostaje u nas na następny sezon.

 

Z zawodników wcześniej kontrakty z klubem podpisali już: Łukasz Staniewski, Sebastian Wójcik, Mateusz Sacharewicz, Daniel Saczko, Artur Żyliński, Bartosz Zrajkowski, którzy grali w Hajnówce w poprzednim sezonie. Natomiast z nowych graczy do drużyny dołączyli Janusz Ignaciuk (z II-ligowego Pekpolu Ostrołęka) i Allassane Guindo (powrót z II-ligowej Ósemki Śiedlce). Z klubem pożegnał się libero Tomasz Knasiecki. Ostatnio z kolei na odejście z Pronaru Parkiet zdecydował się także środkowy Michał Jaskulski, który podpisał umowę z I-ligową Avią Świdnik. Atakujący Marcin Kozioł negocjuje z Energetykiem Jaworzno, a rozgrywający Konrad Woroniecki z GTPS-em Gorzów Wielkopolski. 

Mówiąc szczerze, wiele nie zrobiliśmy, aby zatrzymać Woronieckiego, Niemca czy Kozioła – twierdzi Stepaniuk. – Postanowiliśmy przed kolejnym sezonem odmłodzić skład i szukamy nowych zawodników.

 

Hajnowianie siatkarzy szukali na otwartych treningach, które były organizowane trzy razy. Działacze zdecydowali się na zorganizowanie takich zajęć, gdyż wielu zawodników samych zgłaszało się i wyrażało chęć gry w klubie.

 

W środę na treningu było ośmiu nowych zawodników, których trener Blomberg mógł przetestować. Najbardziej hajnowian zainteresowali dwaj środkowi: Sławomir Pyta (19 lat, 201 cm) i Mariusz Pruski (19 lat, 203 cm). Ten pierwszy jest wychowankiem Metra Warszawa, a w ostatnim sezonie występował w II-ligowej Legii. Z kolei Pruski bronił barw także II-ligowej Wilgi Garwolin.

 

Za tymi zawodnikami przemawia młodość i co także dla nas ważne wzrost – wyjaśnia Stepaniuk. – Nie mieliśmy ostatnio graczy tak wysokich. Oczywiście jeżeli nie uda się ich zakontraktować, to jeszcze mamy sporo czasu na znalezienie innych. Oprócz środkowych będziemy potrzebować oczywiście rozgrywającego i może nawet dwóch przyjmujących.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved