Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Nauka Jazdy Adam najlepsza w elbląskiej ALPS

Nauka Jazdy Adam najlepsza w elbląskiej ALPS

fot. archiwum

Drużyna Nauki Jazdy Adam wygrała drugą edycję Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W finale, w rywalizacji do dwóch wygranych meczów, Nauka Jazdy okazała się lepsza od Ataku Elbląg 2:1. Trzecie miejsce zajął zespół Volley Team Sisley.

W tegorocznej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej walczyło 18 zespołów, które na podstawie wyników z poprzedniego sezonu zostały podzielone na I i II ligę. W sumie w tym sezonie rozegrano 130 meczów.

 

W finale I ligi spotkali się ubiegłoroczny zwycięzca Atak i Nauka Jazdy Adam. Po dwóch meczach był remis i do wyłonienia lepszego potrzebny był trzeci decydujący pojedynek. W czwartek wieczorem Nauka Jazdy Adam wygrała, chyba nawet dla siebie niespodziewanie dość szybko 2:0 (25:23, 25:22), w drugim secie prowadząc już nawet sześcioma punktami.Ten mecz mieliśmy raczej pod kontrolą — przyznał trener zwycięzców Adam Matwiejczuk, który jeszcze w poprzednim sezonie razem z Atakiem wygrał ALPS.

 

Do I ligi awansowały dwie najlepsze drużyny II ligi. Tu walka o pierwsze miejsce była równie zacięta. No i Co w trzech meczach okazało się lepsze 2:1 od Pol Plastu, wygrywając w czwartek decydujące spotkanie 2:1 (25:22, 21:25, 15:10).

 

Ostatniego dnia rozgrywek odbył się jeszcze jeden mecz, decydujący o 5. miejscu w I lidze. W tym spotkaniu Urząd Miejski pokonał osłabioną Ściekowiankę 2:1 (25:17, 24:26, 15:10).

 

Ostateczna kolejność:

I liga:
1. Nauka Jazdy Adam,
2. Atak Elbląg,
3. Volley Team Sisley,
4. Merkury Urząd Celny,
5. Urząd Miejski w Elblągu,
6. Ściekowianka,
7. Garnizon Elbląg,
8. Omeniki,
9. Zakwasy Grupa Wodna.

 

II liga:
1. No i Co,
2. Pol Plast,
3. Dzikie Osły,
4. Stokota,
5. Sokół Łęcze,
6. Debet,
7. 13. Pułk Plot,
8. Tiger Team,
9. Lira. 


ramka

 

Składy zespołów:

Nauki Jazdy Adam: Wojciech Samulewski, Piotr Kowal, Bartosz Michalski, Paweł Kaźmierczak, Mirosław Kochański, Rafał Czerwiński, Kamil Henclik, Adam Madej, Tomasz Bogdan.

źródło: Dziennik Elbląski, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved