Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica zadowolony z nowych zawodników Resovii

Ljubo Travica zadowolony z nowych zawodników Resovii

fot. archiwum

- Jestem zadowolony z naszych nowych zawodników, ponieważ pasują oni do mojej filozofii gry - powiedział w czwartek na spotkaniu z kibicami Ljubo Travica, trener siatkarzy Asseco Resovii. - To są bardzo dobrzy siatkarze.

Travica stwierdził także, że aby wygrywać, sięgać po coraz wyższe cele nie można kierować się sentymentami w kompletowaniu kadry drużyny.

 

W sporcie ja nie mam sentymentu. Kibice mogą go mieć. Klub powinien kierować się przede wszystkim profesjonalizmem. Sentymenty nie są dobre, kiedy chce się wygrywać – mówił szkoleniowiec. – Od kibiców każdy zespół oczekuje wsparcia, nasz także. 

Trener rzeszowskiego zespołu powiedział, że przez okres pracy z zespołem Resovii dobrze poznał wszystkich zawodników. – Drużyna rodzi się w szatni – powiedział. – Tymczasem kibice obserwują ją tylko na boisku. Nie jestem ani politykiem, ani dyplomatą, co myślę, to mówię i to jest mój problem.

 

Czy Resovia w przyszłym sezonie chociaż raz wygra ze Skrą? – zapytała jedna z fanek wicemistrzów Polski. – Wygrać tylko jeden raz to jest bardzo mało. Wygramy, więcej razy – odpowiedział szkoleniowiec.

 

Kibice pytali o zawodników, którzy odejdą z zespołu. Nie usłyszeli nazwisk. Na 90 procent mają pożegnać się z zespołem Aleksandar Mitrović i Michał Kaczmarek. W piątek odbędzie się m.in. na ten temat zebranie zarządu klubu. Najprawdopodobniej po tym forum powinno być wiadomo więcej. Fani obecni na spotkaniu pytali o Ihosa Hernandeza i Piotra Łukę. Nie usłyszeli nic konkretnego.

 

Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii mówił o działaniach klubu, aby oglądanie w akcji rzeszowskich siatkarzy było coraz bardziej atrakcyjne. Ta atrakcyjność w nowym sezonie ma jeszcze wzrosnąć, bo planowane są kolejne przedsięwzięcia, także przy wsparciu miasta.

 

W sezonie 2008/2009 sprzedano 2950 karnetów na mecze siatkarzy Resovii, najwięcej w Polsce. Sprzedaż karnetów na sezon 2009/2010 rozpocznie się w lipcu. Posiadacze karnetów z minionego sezonu, bo to właśnie do nich będzie adresowana ta przedsprzedaż, będą mogli wykupić te same miejsca, co w sezonie 2008/2009. Sprzedaż karnetów na pozostałe miejsca planowana jest we wrześniu. Nie ma jeszcze ustalonych cen. Karnety będą obowiązywały tylko na rozgrywki PlusLigi, na mecze Ligi Mistrzów będą obowiązywały bilety. Ale i przy ich zakupie posiadacze karnetów będą mieli preferencje.

 

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Resovia Cafe Set”.

 

*Autorem tesktu jest Marek Bluj


 

Na siatkarskiej giełdzie mówi się, że zawodnikami, którzy opuszczą Resovię są: Ihosvany Hernandez, Piotr Łuka i Paweł Woicki.

 

W miejsce Kubańczyka sprowadzony został Wojciech Grzyb, który podpisał dwuletni kontrakt. Rozgrywającym nr 1 ma być Brazylijczyk Rafael Redwitz, a propozycję zmiennika nie zaakceptował Paweł Woicki, który najprawdopodobniej podpisze umowę z Delectą Bydgoszcz. Zmiennikiem Redwitza zostałby natomiast Ivan Ilić. W miejsce Piotra Łuki klub z Rzeszowa zamierza pozyskać utalentowanego juniora Mateusza Mikę, który jest bliski sfinalizowania kontraktu. Na pozyskanie tego 18-letniego siatkarza dużą chrapkę ma bełchatowska Skra. W Asseco Resovii zawodnik jednak miałby większe szanse na grę niż w ekipie mistrza Polski. Mika to wychowanek Hejnału Kęty. Mierzy aż 206 centymetrów, gra na pozycji przyjęcie z atakiem. Przed kilkoma dniami z reprezentacją Polski juniorów awansował do finałów mistrzostw świata.

 

W piątek ma dojść do spotkania zarządu Asseco Resovii i sztabu szkoleniowego z zawodnikami, którzy „zagrożeni są odejściem z klubu”. Być może zapadną już oficjalne decyzje.

źródło: nowiny24.pl, super-nowosci.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved