Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Inauguracja żeńskiej LE w Rumunii

Inauguracja żeńskiej LE w Rumunii

fot. archiwum

Dziś po południu siatkarki Rumunii i Turcji zainaugurują pierwszą edycję żeńskiej Ligi Europejskiej. Dwa spotkania pomiędzy tymi zespołami rozpoczną rywalizację w grupie B.

Reprezentacja Rumunii w połowie maja uczestniczyła w turnieju kwalifikacyjnym II rundy do MŚ 2010 w bułgarskim Gabrovie. Z trzeciego miejsca awansowały do kolejnej rundy. Siatkarki tego kraju to przede wszystkim młode zawodniczki, np. Onyejekwe, Miclea, Muresan, Pristavu czy Kapelovies. To one mają zastąpić weteranki: Turlea, Corjeuţanu, Manu, Nedelcu i Marcovici.

 

Paul Bogdan, szkoleniowiec Rumunek, ma nadzieję, że jego siatkarki Ligę Euopejską rozpoczną od zwycięstwa, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. – Konstanta to miejsce, gdzie trenuje się siatkówkę na najwyższym poziomie. Jest tu wiele kibiców, a Liga Europejska będzie świetną imprezą dla promocji siatkówki. 

Przyjechałem tutaj z bardzo młodymi zawodniczkami, ale jestem przekonany, że wśród nich są wspaniałe talenty – powiedział Alessandro Chiappini, szkoleniowiec reprezentacji Turcji. – Nie wiem czego spodziewać się po drużynie Rumunii, gdyż jest to dla nas debiut na tego rodzaju turnieju. Jestem także bardzo ciekawy poziomy mojego zespołu.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved