Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > W Hiszpanii emocjonują się Ligą Europejską

W Hiszpanii emocjonują się Ligą Europejską

fot. archiwum

W Muzeum Olimpijskim w Barcelonie odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele żeńskiej i męskiej reprezentacji Hiszpanii. Obie kadry tego kraju rozpoczną niedługo zmagania w Lidze Europejskiej.

Agustín Martín Santos , Prezydent Hiszpańskiej Federacji Siatkówki, nie ukrywał podekscytowania związanego ze zbliżającymi się rozgrywkami Ligi Europejskiej. – Fakt, że męska i żeńska reprezentacja wystąpią w Lidze Europejskiej świadczy o pozycji hiszpańskiej siatkówki w Europie. Mam nadzieję, że te dwa weekendy będą prawdziwym świętem siatkówki i że kibice będą licznie uczestniczyć w tych historycznych i wyjątkowych imprezach .

 

Szkoleniowiec męskiej reprezentacji, Julio Velasco , opowiadał, że kadra jest w trakcie intensywnych przygotowań do LE, zawodów, które Hiszpania wygrała w 2005 roku. Hiszpanie zagrają w tym roku w grupie z Wielką Brytanią, Chorwacją i Turcją. – Bardzo ciężko trenujemy, aby być gotowi do tych zawodów. Testowaliśmy wielu zawodników i wprowadziliśmy do drużyny kilku młodych siatkarzy, aby zbudować jak najlepszy skład i stawić czoła najlepszym ekipom na świecie – mówił Velasco na konferencji. 

W składzie kadry zabraknie dwóch doświadczonych zawodników – Guillermo Falaski i Jose Luisa Moltó , którzy są kontuzjowani. Moltó ma jednak nadzieję na szybki powrót do zdrowia. – Pracujemy z lekarzami powoli i mam nadzieję, że będę gotów do gry jak najszybciej .

 

Żeński turniej Ligi Europejskiej odbędzie się po raz pierwszy. Wezmą w nim udział m.in. siatkarki Hiszpanii. Kadra z Półwyspu Iberyjskiego zaprezentowała swoje cele związane z LE rozegra zaledwie dzień po powrocie z kwalifikacji do MŚ 2010. Hiszpanki zajęły na turnieju w Marsylii pierwsze miejsce i po raz pierwszy zakwalifikowała się do III rundy. Agustin Martin stwierdził, że trener Gido Vermeulen wprowadził do drużyny pasję i pewność siebie, dlatego ekipa osiągnęła dobry rezultat. Dodał, że spodziewa się kolejnych postępów żeńskiej reprezentacji.

 

Hiszpanki zagrają w grupie z Bułgarkami, Greczynkami i Chorwatkami, a swoje mecze będą rozgrywać w Albacete, Madrycie i Murcii. Celem żeńskiej reprezentacji jest przede wszystkim uzyskanie kwalifikacji do MŚ, jednak zespół nie zapomina także o LE. – W tym turnieju mamy okazję rywalizować przeciwko najlepszym zespołom w Europie. Jestem zadowolony, że CEV zdecydowała się stworzyć żeńską edycję LE – powiedział szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved