Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Avii na środku mają już komplet

W Avii na środku mają już komplet

fot. archiwum

Michał Jaskulski zastąpił Bartosza Węgrzyna na środku bloku w zespole Avii Świdnik. Wczoraj zawodnik doszedł do porozumienia z działaczami w sprawie indywidualnego kontraktu i związał się z klubem roczną umową.

Nowe kontrakty podpisali także Jakub Guz i Marcin Malicki . Obaj grać będą w Świdniku przez następny rok.

 

Wcześniej na dwa lata z pierwszoligowcem związał się przyjmujący Marcin Jarosz , dołączając do trójki zakontraktowanych przed tygodniem graczy: libero Mariusza Kowalskiego , środkowego Michała Baranowskiego i atakującego Wojciecha Pawłowskiego . – Obecny okres transferowy jest najdziwniejszy, w jakim dotąd uczestniczyłem – opisuje Krzysztof Lemieszek , trener Avii. – Wszystko jednak wygląda na to, że powoli kompletujemy skład, a świadczy o tym pozyskanie nowego zawodnika . 

Jaskulski przyszedł do Avii z Pronaru Parkiet Hajnówka. Ma 28 lat, 199 cm wzrostu i występuje na pozycji środkowego. Grał w takich klubach jak: Czarni Radom, WTS Warka, Jadar Radom, Górnik Radlin, SPS Zduńska Wola. W minionym sezonie w Hajnówce prezentował się dobrze, a jego silną stroną była gra blokiem. – Wybrałem Avię przede wszystkim dlatego, że to wypłacalny klub. Drugi powód był taki, że drużyna ze Świdnika to czołówka pierwszej ligi, a ja zawsze chciałem do takiego klubu trafić. No i będę miał blisko do domu, bo pochodzę z Radomia – informuje nowy środkowy Avii. – Wiem jednak, że o miejsce w pierwszej szóstce będzie ciężko, bo w zespole są dobrzy środkowi .

 

Pozyskanie nowego środkowego oznacza, że z klubem ze Świdnika pożegna się Węgrzyn , który w ostatnim czasie prezentuje swoje umiejętności w drużynie spadkowicza z PlusLigi Treflu Gdańsk. Razem z nim do Trójmiasta wybrał się Maciej Gorzkiewicz. – Nie przesądzajmy, że będę zawodnikiem Trefla – mówi rozgrywający. – Razem z Bartkiem w Gdańsku pokazaliśmy się nowemu trenerowi, ale o żadnych konkretach jeszcze nie rozmawialiśmy. Wiem, że w Avii miały miejsce rozstrzygające rozmowy, jednak jeśli chodzi o mnie, to potrzebuję jeszcze dwóch, trzech dni na podjęcie ostatecznej decyzji. W tym momencie nie jestem bliżej żadnej z opcji .

 

Podczas wczorajszego posiedzenia zarządu Krzysztof Michalski , dotychczasowy prezes klubu, złożył rezygnację z piastowanej funkcji. Postanowił także wystąpić z klubowego zarządu.

 

Działacze nadal pertraktują z Dominikiem Wójcickim , Przemysławem Golcem i Zbigniewem Żurkiem . W tym momencie najbliżej pozostania w Avii są dwaj pierwsi zawodnicy.

 

*Autorem tekstu jest Kamil Balcerek

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved