Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siatkarki Gwardii zagrają w pucharach

Siatkarki Gwardii zagrają w pucharach

fot. archiwum

Impel Gwardia to jedyny klub z Wrocławia, który jesienią wystartuje w europejskich pucharach. - Zgłosiliśmy drużynę do pucharu CEV. Liczymy, że finansowo pomoże nam miasto, a także zaufani sponsorzy - przyznaje Jacek Grabowski.

W zakończonym niedawno sezonie siatkarki Gwardii dość nieoczekiwanie zakończyły rywalizację w PlusLidze kobiet na wysokim, szóstym miejscu. Było to tyle zaskakujące, że trener Rafał Błaszczyk dysponował naprawdę młodym składem, na dodatek przez cały sezon grał bez klasycznej atakującej. Z konieczności na tej pozycji występowała Katarzyna Mroczkowska , która doskonale wywiązała się ze swojej roli. Szóste miejsce na finiszu rozgrywek zagwarantowało Gwardii start w Pucharze CEV. Początkowo klub rozważał jednak możliwość… wycofania zespołu z tych rozgrywek. Wszystko rozbija się bowiem o pieniądze. Czasem koszt jednego wyjazdu zagranicznego na mecz pucharowy, jak w przypadku Centrostalu Bydgoszcz, którego rywalem był Samorodok Chabarowsk, zamyka się w kwocie 100 tys. zł.

Termin zgłaszania drużyn do Pucharu CEV upłynął 15 maja – mówi prezes sekcji Jacek Grabowski . – Postanowiliśmy wystartować, dlatego wysłaliśmy nasze zgłoszenie. Liczymy, że nasi zaufani sponsorzy pomogą nam finansowo w tym przedsięwzięciu. Mamy też nadzieję na pomoc miasta. Gwardia będzie bowiem jedynym wrocławskim klubem, który wystartuje w pucharach i tym samym będzie promował miasto w Europie .

W ostatnich latach jedyną drużyną z Wrocławia, która rywalizowała w europejskich pucharach, był koszykarski Śląsk. Klub dostawał od miasta na ten cel kwotę 350 tys. zł. – Mam nadzieję, że miasto również o nas nie zapomni – dodaje Grabowski.Tymczasem Impel Gwardia jest teraz na etapie budowy nowego składu. Kluczowe będą negocjacje z Katarzyną Mroczkowską i Bogumiłą Barańską . – Z Kasią jestem po dwóch rozmowach. Myślę, że wszystko skończy się pomyślnie – mówi Grabowski. – Kasia to nasza kluczowa siatkarka, nie możemy sobie pozwolić na jej odejście .

Wiadomo już, że w Gwardii pozostaną Marta Haładyn i Marta Czerwińska . Ta pierwsza miała ofertę z Farmutilu Piła, ale postanowiła na kolejny rok związać się z Gwardią. Z Czerwińską Grabowski również ustalił warunki kontraktu. W klubie pozostaną środkowe Zuzanna Efimienko , Aleksandra Szafraniec , a ich rywalką o miejsce w składzie będzie 18-letnia Dominika Sobolska , która ostatnio grała w Belgii. – Do tego dochodzą nasze libero Agnieszka Jagiełło i Aleksandra Krzos, które także zatrzymamy we Wrocławiu. Szukamy jeszcze wzmocnień na skrzydło, a także na rozegranie. Niewykluczone, że w najbliższym czasie pozyskamy dwie nowe siatkarki – zdradza Grabowski.

Z Gwardią na pewno pożegna się lecząca w minionym sezonie kontuzję Agnieszka Starzyk . Nie wiadomo jeszcze, czy klub przedłuży umowę z Aleksandrą Kruk .

 

*Autorem tekstu jest Jakub Michalak

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved