Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Robert Karlik: Założyliśmy sobie jeden cel

Robert Karlik: Założyliśmy sobie jeden cel

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym tj. 21 maja 2009 w kawiarni „Nemo”, w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2008/09. W spotkaniu wzięli udział koszykarze występujący w 1 lidze oraz siatkarki MKS-u, a także przedstawiciele władz miejskich i sponsorzy.

Prezes klubu pan Robert Karlik podsumował ubiegły sezon i przedstawił najważniejsze plany i zamierzenia, które stoją przed drużyną w sezonie 2009/2010.

 

Robert Karlik: "Naszym dużym atutem jest hala, którą posiadamy. Zawody sportowe mają wówczas sens, gdy ma je kto oglądać. To kibice, którzy oglądający widowisko sportowe tworzą sportową atmosferę. Jako klub MKS Dąbrowa Górnicza możemy pochwalić się jednym z najlepiej funkcjonujących klubów kibica w PlusLidze Kobiet. Ponadto mecze w naszej hali cieszą się największą oglądalnością kibiców w PlusLidze Kobiet, co świadczy o tym, że jest duże zainteresowanie siatkówką w naszym mieście a także i sportem. Oprócz świetnej zabawy, dobrej atmosfery i rozrywki kibice mogą czuć się w pełni bezpieczni w świetle różnych ekscesów na arenach sportowych. Chciałbym podkreślić jeszcze jeden fakt, a mianowicie precedens, który można było zauważyć na meczach PlusLigi Kobiet w naszej hali, a mianowicie w dopingowaniu naszej drużyny biorą również udział kibice z Sosnowca. Jest to zjawisko nie mające precedensu, a jest ono warte podkreślenia. Nasza drużyna i nasza hala powodują, że utrwala się tzw. zagłębiowska solidarność. Wprawdzie w Sosnowcu są problemy, lecz kibice z tego miasta pomagają nam. 

Sekcja siatkówki MKS Dąbrowa Górnicza to sześć drużyn młodzieżowych w różnych kategoriach wiekowych osiągające różne sukcesy. W tym miejscu należy dodać, że duże osiągnięcia klub MKS posiada w siatkówce plażowej. Przypomnę tylko, że pod wodzą trenera Kawki para Urban, Wiatr zdobyła ME, MŚ w kategorii juniorek. Przypomnę również, że z roku na rok zawodniczki z naszego klubu zdobywały Mistrzostwo Polski seniorek w siatkówce plażowej. Mamy również sukcesy w męskiej siatkówce plażowej, gdzie występuje nasz wychowanek Michał Kądzioła , który wspólnie z Jakubem Szałankiewiczem odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej jak i w Polsce.

 

Największym zainteresowaniem cieszą się występy naszej żeńskiej drużyny w PlusLidze Kobiet. W obecnym sezonie drużyna powtórzyła wynik z sezonu 2007/2008. Wyniki końcowe, choć były takie same różniły się od siebie przede wszystkim osiągniętym stylem. W poprzednim sezonie drużynie towarzyszyła tzw. „nerwówka” od początku aż niemal do końca rozgrywek, kiedy walczyliśmy o przetrwanie. W obecnym sezonie przez całe rozgrywki zajmowaliśmy bezpieczne miejsce w tabeli, a czasami nawet nasza drużyny była w bezpośredniej bliskości i walczyła jak równy z równym. Jest to niewątpliwie sukces naszego klubu.

 

Wspólnie z działaczami i trenerami założyliśmy sobie jeden cel na przyszły sezon –awans do pierwszej czwórki najlepszych zespołów, co się będzie działo w fazie play-off to zobaczymy, każde wyższe miejsce będzie na korzyść drużyny. Mamy poważny cel i zamierzamy go zrealizować. W ubiegłym sezonie wywalczyliśmy miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach z różnych przyczyn zrezygnowaliśmy z tych występów. W nadchodzącym sezonie 2009/2010 Polska otrzymała prawo do wystawienia trzech drużyn w Lidze Mistrzyń. W ubiegły poniedziałek otrzymałem propozycję z PZPS, że biorąc pod uwagę kilka czynników takich jak: bardzo dobra hala, świetna oprawa meczów, stabilność organizacyjna i finansowa, wiarygodna drużyna – otrzymaliśmy propozycję gry w Lidze Mistrzyń. Z tej propozycji zamierzamy skorzystać i zamierzamy zagrać w Lidze Mistrzyń. Złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty do PZPS. W chwili obecnej czekamy już tylko na oficjalnie pismo z CEV, lecz jak zapewniano mnie w PZPS gra naszej drużyny w Lidze Mistrzyń to formalność. Mam nadzieję, że gra naszej drużyny w tych rozgrywkach będzie dodatkowym bodźcem dla naszych sponsorów. Będziemy chcieli pokazać sportową walkę i charakter na europejskiej arenie."

 

Jak widać w Dąbrowie Górniczej działacze jak i drużyna zamierzają postawić kolejny krok do przodu. Gra w Lidze Mistrzyń na pewno przyciągnie do hali „Centrum” rzesze kibiców, chcących oglądać czołowe europejskie drużyny. Ambitny plan gry o pierwszą czwórkę na pewno jest do zrealizowania, gdyż stabilna sytuacja organizacyjno – finansowa, oraz ugruntowany skład drużyny mogą przyczynić się do odniesienia sukcesu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved