Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nazwa ta sama, nowi siatkarze

Nazwa ta sama, nowi siatkarze

fot. archiwum

W Rajbud Development GTPS zagra w przyszłym sezonie sześciu nowych siatkarzy. Czterech już parafowało umowy, trwają oczekiwania na podpisy Adriana Hunka i Konrada Woronieckiego, którzy grali już w Gorzowie, przed trzema laty.

W poniedziałek kontrakty z gorzowskim klubem podpisała czwórka nowych zawodników. Są to: Kamil Ratajczak , Adrian Szlubowski , Jakub Mach i Bartosz Mischke . Wszyscy związali się rocznymi kontraktami.

 

Kamil Ratajczak i Adrian Szlubowski w poprzednim sezonie występowali w AZS Nysa. Pierwszy z nich ma 24 lata i gra na pozycji libero, drugi to 21-letni atakujący. Jakub Mach (21 lat) to zawodnik Asseco Resovii Rzeszów i będzie występował na przyjęciu z atakiem, podobnie jak 23-letni Bartosz Mischke, który występował w AZS UAM Poznań, a wcześniej trenował pod okiem trenera Sławomira Gerymskiego w KS Poznań. – To młodzi chłopcy, chętni do grania, którzy chcą się pokazać. U nas dostaną szansę – mówi Sławomir Gerymski . 

Jedną nogą w Rajbud Development GTPS jest również Adrian Hunek , z którym wszystkie istotne sprawy kontraktu zostały ustalone. Do dogrania pozostały tylko szczegóły i umowa powinna zostać parafowana najdalej w przyszłym tygodniu.

 

Wtedy też poznamy nazwisko nowego rozgrywającego. Gorzowianie nie dogadali się z Maciejem Fijałkiem , który Międzyrzecz zamieni najprawdopodobniej na Jaworzno. Są za to bliscy podpisania umowy z Konradem Woronieckim , który podobnie jak Hunek, występował już w barwach GTPS (ostatnio w 2006 r.).

 

Przed tygodniem kontrakty z gorzowskim klubem przedłużyli Paweł Kupisz , Krzysztof Grzesiowski , Michał Stępień i Marcin Olichwer . Wszyscy podpisali roczne umowy. Tym samym dołączyli do Łukasza Wrońskiego , który wciąż ma ważną umowę z klubem. Zespół nadal będzie występował pod szyldem firmy deweloperskiej Rajbud Development, a dalsze wsparcie zadeklarowali także pozostali główni sponsorzy – firmy Meprozet i Gorbud.

 

Nowi w Rajbud Development GTPS:
- Kamil Ratajczak
ur. 24.01.1985r.
pozycja: libero
wzrost: 182 cm
poprzedni klub: AZS PWSZ Nysa

- Adrian Szlubowski
ur. 06.05.1988r.
pozycja: atakujący
wzrost: 198 cm
poprzedni klub: AZS PWSZ Nysa

- Jakub Mach
ur. 08.05.1988r.
pozycja: przyjmujący
wzrost: 196 cm
poprzedni klub: Asseco Resovia Rzeszów

- Bartosz Mischke
ur. 22.09.1986r.
pozycja: przyjmujący
wzrost: 196 cm
poprzedni klub: AZS UAM Poznań

 

*Autorem tekstu jest Kamil Siałkowski


 

Kamil Siałkowski: Dużo nowych twarzy zobaczą kibice w drużynie GTPS w nowym sezonie.

 

Sławomir Gerymski , trener, a momentami nawet menedżer pierwszoligowych siatkarzy Rajbud Development GTPS: – Zmusiła nas do tego sytuacja finansowa w klubie. Nie stać nas na wielu siatkarzy z nazwiskami za konkretne pieniądze. Musieliśmy poszukać tańszego rozwiązania. Po sezonie swoje oferty przysłało do mnie około 30 młodych zawodników. Już wybraliśmy czterech, którzy do nas dołączą. Będzie dwóch chłopaków z Nysy: to 24-letni libero Kamil Ratajczak i Adrian Szlubowski, który ma 21 lat i jest atakującym. Wzięliśmy do siebie przyjmującego Jakuba Macha, zawodnika z szerokiego składu Resovii Rzeszów, drugiej siatkarskiej siły w kraju. Zagra też w Gorzowie 23-letni Bartosz Mischke, z którym miałem już okazję pracować w KS Poznań. To są siatkarze na dorobku, którzy chcą się sprawdzić, rozwijać na poziomie pierwszej ligi, są chętni do grania. Oni na pewno będą się starali. Jesteśmy też po słowie ze środkowym Adrianem Hunkiem i rozgrywającym Konradem Woronieckim [grali w GTPS w sezonie 2005/06 – red.]. Oni pojawią się w Gorzowie za kilka dni i wtedy sfinalizujemy rozmowy .

 

Odchodzą trzej bardzo ważni dla pana siatkarze – Wołosz, Jasiński i Kamiński.

 

To dla nas duża i bardzo przykra strata. Chcieliśmy ich zatrzymać w klubie. Ale po pierwsze – mocno dotknął nas kryzys finansowy, po drugie – to są zawodnicy na poziomie, dlatego inne kluby szybko wyciągnęły w ich stronę swoje macki. Maciek Wołosz dostanie szansę gry w PlusLidze [przejdzie najpewniej do Siatkarza Wieluń – przyp. red.], a Mateusz Jasiński i Michał Kamiński wracają do swoich klubów, z których do GTPS byli wypożyczeni – Mateusz do Piły, Michał do ekstraklasowego Jastrzębia. Odchodzą jeszcze Radosław Maciejewicz, Marcin Kudłacik, Damian Kaniowski i zapowiadający zakończenie kariery Tomasz Borczyński. Ale to były zmiany kontrolowane, sami zdecydowaliśmy, że nie chcemy z nimi przedłużać umów. Cieszę się, że w tej trudnej sytuacji zostaną z nami Paweł Kupisz, Krzysztof Grzesiowski, Michał Stępień, Marcin Olichwer i Łukasz Wroński .

 

Jest już pomysł na przygotowania do rozgrywek?

 

Jest, i to bardzo oryginalny. Chcemy rozpocząć okres przygotowawczy miesiąc wcześniej niż zwykle, zaczniemy treningi na 12 tygodni przed ligą. Będziemy ćwiczyć przede wszystkim w Gorzowie. Być może uda się pojechać na jakiś obóz, bo gdy będziemy tak długo się przygotowywać, to potrzebny będzie jakiś powiew świeżości, zmiana otoczenia. To będzie ciężki czas, ale w obliczu takiej przebudowy składu musimy znacznie więcej treningów poświęcić na zgranie. W tym odmłodzonym zestawieniu będziemy się bić o utrzymanie. Dlatego musimy do tej bitwy być jak najlepiej przygotowani .

 

To prawda, że trener Gerymski mocno wczuł się ostatnio w rolę prezesa klubu?

 

Jestem bardziej menedżerem niż prezesem. Zostałem w Gorzowie, to mogę pomóc. Nie będę przecież siedział z założonymi rękoma. Mam dużo czasu, jeszcze nie trenujemy. A ja dobrze czuję się w menedżerce (śmiech). Tak na serio – nastały trudne czasy dla naszego klubu, a przede wszystkim dla firm z branży budowlanej i deweloperów, które nas wspierają. Bardzo się cieszymy, że w tej ciężkiej sytuacji sponsorzy się całkiem nie wycofali. Zostali z nami, tylko zaoferowali mniejsze pieniądze. Prezesi mają jednak swoje problemy, a przez to mniej czasu mogą poświęcić na działanie w klubie. A my czekać nie mogliśmy, bo przecież trzeba działać, kwiecień i maj to jest najgorętszy okres. Dlatego razem z kierownikiem drużyny Dominikiem Chlebickim wzięliśmy się nie tylko za kompletowanie składu, ale też za planowanie budżetu i rozmowy ze sponsorami. Są już efekty: skład praktycznie jest zamknięty, mamy też dogadanych kilku partnerów biznesowych, którzy za reklamę przekażą nam w barterze m.in. odżywki czy przygotują meczowe stroje .

źródło: gorzow24.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved