Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Miesięczna przerwa Michala Červeňa

Miesięczna przerwa Michala Červeňa

fot. archiwum

Michal Červeň, środkowy bydgoskiej Delecty i reprezentacji Słowacji z powodów zdrowotnych opuścił zgrupowanie kadry w Popradzie. Pewne jest, że Červeň nie weźmie za tydzień udziału w kwalifikacjach do mistrzostw Świata w Popradzie.

Powodów do zadowolenia nie ma z pewnością szkoleniowiec reprezentacji Słowacji. Ławka kontuzjowanych w obozie Emanuele Zaniniego jest coraz dłuższa. Do kontuzjowanych Tomáša Kmeťa , Júliusa Šabo i Emanuela Kohúta dołączył kolejny środkowy – Michal Červeň . – Podczas treningu, na którym ćwiczyliśmy blok, piłka trafiła w ręce Michala. Uderzenie rozcięło skórę i konieczne było włożenie ręki w gips oraz założenie kilku szwów – mówi drugi trener reprezentacji, Miroslav Palgut .

 

Červeň przebywa teraz w rodzinnym Preszowie, jednak za tydzień zamierza przyjechać do Popradu by dopingować kolegów w II rundzie kwalifikacji do mistrzostw świata. – Piłka dość niefortunnie uderzyła mnie w lewą rękę, Dodatkowo miałem otwartą ranę – relacjonuje środkowy Delecty Bydgoszcz. – Lekarze szacują, że minie miesiąc zanim wrócę do gry, także mój udział w kwalifikacjach jest niemożliwy czego bardzo żałuję – dodaje. 

Obok czwórki środkowych Zanini nie może skorzystać również z usług rozgrywającego mistrza Czech, Jihostroju Czeskie Budziejowice, Michala Sládečka , Petera Januška , przyjmującego belgijskiego Lennika oraz klubowego kolegi Červeňa, Marina Sopko , który zmaga się z kontuzją uda. Tymczasem za dwa dni Słowaków czeka sprawdzian generalny przed rozpoczynającymi się za tydzień kwalifikacjami. W piątek i sobotę ich formę sprawdzi reprezentacja Australii.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved