Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Bąkiewicz: Nie byłem pewien powołania

Michał Bąkiewicz: Nie byłem pewien powołania

fot. archiwum

- Dziwnie się czuję, gdy ktoś mówi o mnie jako o starym kadrowiczu. Nie czuję się wcale stary! Mam 28 lat, więc jestem nadal młody i perspektywiczny - śmieje się Michał Bąkiewicz, który będzie pierwszym kapitanem reprezentacji.

A tak na poważnie, to od bodaj dziewięciu lat jestem regularnie powoływany do kadry i pewnie dlatego wszyscy zwracają się do mnie w ten sposób – dodaje Michał Bąkiewicz.

 

Decyzja argentyńskiego selekcjonera, by podczas Ligi Światowej Bąkiewicz zastąpił Pawła Zagumnego i pełnił funkcję kapitana, zaskoczyła wszystkich. Nawet samego zawodnika, który początkowo nie chciał pełnić tej roli. 

Trener go przekonał

 

Porozmawialiśmy z trenerem i mnie przekonał. Nie ma tematu. Skoro on uważa, że jestem dobrym kandydatem, to nie wypada z nim dyskutować. Znam jego filozofię pracy, bo współpracowaliśmy przez dwa sezony w klubie i dlatego powinno być mi łatwiej. Nie jestem też bardzo impulsywny, więc z sędziami mogę dyskutować – mówi Bąkiewicz,na którego nominację koledzy z drużyny zareagowali bardzo miło: – Dostałem od nich owacje – przyznaje nowy kapitan.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu przyjmujący PGE Skry nie był nawet pewien, czy zostanie powołany do reprezentacji. Castellani rzadko dawał mu szansę gry w klubie, a wiele osób zaczęło mówić, że popełnił błąd przenosząc się do Bełchatowa i jedynego w Polsce zespołu, który mógł sobie pozwolić na trzymanie go w kwadracie dla rezerwowych.

 

Rzeczywiście nie byłem pewien powołania. Nie grałem, więc uznawałem, że inni mają pierwszeństwo – przyznaje Bąkiewicz.

 

*Autorem tekstu jest Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved