Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Solipiwko: Dam z siebie jak najwięcej

Marta Solipiwko: Dam z siebie jak najwięcej

fot. archiwum

Po sezonie spędzonym w barwach Dopratsaviu Bratysława, Marta Solipiwko powraca na rodzime parkiety. Świeżo upieczona mistrzyni Słowacji wybrała ofertę Muszynianki Fakro Muszyna, która od dwóch lat składała jej propozycje.

Marta Solipiwko znana była z występów w ligach zagranicznych… Jak to się stało, że trafiła pani do Muszynianki?

 

Marta Solipiwko : – Od kilku lat kontaktujemy się po sezonie z panem Andrzejem Grzybem. Czasami wybieram jego ofertę, a czasami idę własną drogą. Tym razem, pan Grzyb zaproponował mi kontrakt w Muszynie, a ja stwierdziłam, że to może być ciekawy ruch. Pan Serwiński dzwonił do mnie przez ostatnie dwa lata, ale wtedy decydowałam się na inne kluby. Tym razem jednak podpisałam kontrakt z Muszyną . 

Zdaniem trenera Rojko była pani podporą zespołu z Bratysławy, nie chciała pani zostać na Słowacji?

 

W Dopratsavie było mi bardzo dobrze, spędziłam tam świetny sezon. Drużyna po raz pierwszy w historii zdobyła mistrzostwo kraju. Ale władze klubu postanowiły, że w przyszłym sezonie zagrają bez zagranicznych zawodniczek, gdyż chcą promować i rozwijać młode słowackie talenty. W takim razie nie zostało mi nic innego, jak zacząć rozglądać się za nowym pracodawcą .

 

Sezon w Muszyniance to z pewnością duże wyzwanie, jakie są pani cele na najbliższy rok?

 

Chciałabym dać z siebie jak najwięcej. Zobowiązuje do tego i to, że trafiłam do zespołu mistrzyń Polski, jak również to, że wracam po kilku latach na polskie, ekstraligowe parkiety. Pewnie dla kilku ludzi jest zaskoczeniem to, że ja jeszcze gram… (śmiech) Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę i pomogę mojej nowej drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved