Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Katar rezygnuje z organizacji World Challenge Cup

Katar rezygnuje z organizacji World Challenge Cup

fot. FIVB

Z powodu kryzysu finansowego, Katar zrzekł się praw do organizacji II Klubowego Pucharu Świata, który miał odbyć się w stolicy państwa - Ad-Dauha. FIVB już rozpoczęła negocjacje z innymi potencjalnymi gospodarzami turnieju.

Włodarze federacji siatkarskiej znad Zatoki Perskiej po konsultacjach z miejscowym komitetem olimpijskim stwierdziły, że organizacja tej imprezy będzie zbyt kosztowna dla kraju, który dotknął ogólnoświatowy kryzys gospodarczy. – Mamy problem z pozyskaniem funduszy, które pozwoliłyby na organizację tego turnieju – wyjaśnia Hussein Imam Ali , dyrektor techniczny Katarskiego Związku Siatkówki.

 

Istotny wpływ na podjęcie takiej decyzji miały prognozy ekonomistów, według których organizacja turnieju mogłaby nawet przynieść straty – Przychody, które otrzymalibyśmy od FIVB z tytułu sprzedaży praw marketingowych i praw do transmisji telewizyjnych, byłyby znacznie niższe niż koszt organizacji Pucharu, stąd też nasza rezygnacja z organizowania tej imprezy. 

Klubowy Puchar świata jest próbą kontynuacji rozgrywanych ponad dwadzieścia lat temu turniejów, których stawką było klubowe mistrzostwo świata. W ubiegłym roku drużyny walczące w World Challenge Cup gościła Argentyna. W zawodach triumfował zespół z kraju gospodarzy – Drean Bolivar, prowadzony przez Javiera Webera .

 

*Wypowiedzi Husseina Immam Aliego za: qatarvolleyball.com

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved