Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Iurij Gladyr: W Libercu będziemy mocni

Iurij Gladyr: W Libercu będziemy mocni

fot. archiwum

Iurij Gladyr już na początku maja wyjechał z Polski na Ukrainę, do rodzinnej Połtawy. Obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji pod Kijowem, która przygotowuje się na kwalifikacje do mistrzostw świata, które odbędą się w Libercu.

Ukrainiec, będący jednym z odkryć minionego sezonu PlusLigi, zanim wyjechał w rodzinne strony co do swojej przyszłości porozumiał się z kędzierzyńską ZAKSĄ. Na odpoczynek nie miał jednak zbyt wiele czasu, bo już 9 mają musiał stawić się na obozie przygotowawczym kadry, która dwa dni później wzięła udział w turnieju towarzyskim na Białorusi. Poza Ukraińcami grali tam Białorusini, Estończycy i Litwini. Najlepsi okazali ci ostatni, przegrywając mecz jedynie z Gladyrem i spółką, drugie miejsce przypadło w udziale gospodarzom imprezy, trzeci byli Ukraińcy przed reprezentacją Estonii. – Myślę, że jak na dwa dni wspólnych treningów i tak wypadliśmy nieźle – śmieje się popularny „Jurek”, – Jakby nie było, pokonaliśmy zwycięzców turnieju, Litwinów, a większość naszego zespołu miała blisko miesięczną przerwę – dodaje.

 

Od poniedziałku Ukraińcy przebywają w ośrodku sportowym pod Kijowem, skąd pod koniec przyszłego tygodnia wyjadą do Czech na kwalifikacje do mistrzostw świata. – Trafiliśmy do bardzo trudnej grupy – mówi przyszły środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którego reprezentacja o awans do III rundy kwalifikacji będzie walczyć z Czechami, Czarnogórą, Belgią i Finlandią. – Przez cały czas ciężko trenujemy czego pierwsze efekty już widać. Jesteśmy coraz silniejsi, a w Libercu będziemy jeszcze silniejsi! To już nie ta sama drużyna, która rozpoczynała przygotowania na początku mają. W Czechach skóry na pewno tanio nie sprzedamy – dodaje Iurij Gladyr.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved