Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > D. Daszkiewicz: Pozyskanie Łuki byłoby dużym wzmocnieniem

D. Daszkiewicz: Pozyskanie Łuki byłoby dużym wzmocnieniem

fot. archiwum

Drużyna siatkarzy Farta, która wywalczyła historyczny dla Kielc awans do I ligi, będzie przed sezonem wzmocniona. Jednym z kandydatów do gry w kieleckim klubie jest pochodzący z Kielc Piotr Łuka, grający obecnie w Resovii Rzeszów.

29-letni przyjmujący rzadko w ostatnim sezonie grał w PLS w barwach Resovii i jest szansa na to, że mógłby wzmocnić beniaminka pierwszej ligi ze swojego rodzinnego miasta. Trener Farta Dariusz Daszkiewicz nie chce potwierdzić informacji, ale bardzo chętnie widziałby tego gracza w swoim zespole.

 

Pozyskanie takiego siatkarza byłoby z pewnością dużym wzmocnieniem. Resovia szykuje bardzo mocny skład na najbliższy sezon, więc Piotrek znów może mieć kłopoty z regularną grą. Jeśli będzie chciał opuścić Resovię, to pewnie znajdą się na niego chętni w PLS, ale jeśli zdecydowałby się rzeczywiście wybrać naszą drużynę, to byłoby super – mówi trener Daszkiewicz. 

Szkoleniowiec kieleckiej drużyny chciałby zatrzymać większość tych zawodników, którzy wywalczyli awans do I ligi, na czele z Michałem Kozłowskim , Tomaszem Drzyzgą i Martinem Sopko . Liczy też na wzmocnienia.

 

Zgłosiło się do klubu chyba z 30 zawodników, sami też rozglądamy się na rynku. W kręgu naszych zainteresowań jest kilka ciekawych nazwisk, ale za wcześnie, by je zdradzać. Chciałbym jednak mieć do połowy czerwca skompletowaną kadrę – dodaje trener Daszkiewicz.

 

Trener nie chce mówić o konkretnych graczach, ale jak się dowiedzieliśmy, oprócz Łuki w kręgu zainteresowań Farta są też: Michał Jaszewski , wychowanek STS Skarżysko, reprezentujący obecnie TS BBTS Bielsko-Biała, rozgrywający Łukasz Kruk z Trefla Gdańsk oraz przyjmujący Rafał Matusiak z Pronaru Parkiet Hajnówka.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved