Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Castellani jest tym samym człowiekiem

Bartosz Kurek: Castellani jest tym samym człowiekiem

fot. archiwum

Bartosz Kurek miał cały sezon, by poznać trenera kadry. Jego zdaniem szkoleniowiec na zgrupowaniu jest tym samym człowiekiem co w klubie. - Jest taki sam, ma ten sam styl. Nie zauważyłem jakiejś zmiany zachowania - stwierdził przyjmujący Skry.

Ten sezon mógłby być Twój, gdybyś wciąż grał w ataku. Brak Wlazłego czy Szymańskiego to spora szansa na szóstkę .

 

Sezon mógłby być mój, ale nie będę grał na ataku, tylko na swojej normalnej pozycji, czyli w przyjęciu. Nadal czeka mnie więc ciężka rywalizacja. 

W obliczu braku atakujących pojawiła się taka opcja, żebyś z powrotem wrócił na atak?

 

Nie. Myślę, że nie będzie takiej potrzeby. Już dawno, bo przez cały sezon, nie trenowałem na tej pozycji. Moim zdaniem zarówno Kuba jak i Marcel bardzo dobrze sobie poradzą.

 

W zeszłym roku byłeś jednym z młodszych kadrowiczów. W tym jesteś jednym z bardziej doświadczonych zawodników. Jak się czujesz w tej roli?

 

Nie odczuwam tego jakoś nadzwyczajnie. Jedyne, co odczuwam, to większą pewność siebie. Wcześniej zawsze przyjeżdżałem w roli tego najmłodszego i najczęściej najgorszego zawodnika. Ciężko więc było trenować i utrzymywać poziom chłopaków. W tym roku jest już trochę łatwiej. Jestem bardziej pewny swoich umiejętności, swojego miejsca w drużynie. Cieszę się, że my wszyscy młodzi zawodnicy dostaliśmy taką szansę. Może więc zagramy w większym wymiarze w Lidze Światowej i może następnych imprezach.

 

Czego spodziewasz się po tegorocznej LŚ? Będziemy w stanie powalczyć z Brazylią?

 

Zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Myślę, że na razie sami nie wiemy, na co nas stać. W takim składzie spotkaliśmy się pierwszy raz. Z większością tych chłopaków grałem w kadrze juniorskiej i z nimi znam się trochę lepiej. Resztę oczywiście znam z parkietów, ale nigdy nie graliśmy po jednej stronie siatki. Jeszcze przed nami dużo treningów i sparingów. Dopiero później będzie można mówić o jakiś celach.

 

Czy Daniel Castellani inaczej zachowuje się w kadrze i w klubie?

 

Jest taki sam, ma ten sam styl. Nie zauważyłem jakiejś zmiany zachowania. Myślę, że jest już na tyle dojrzałym człowiekiem, że nie zmieni się z dnia na dzień nawet po takiej dość dużej nominacji. Wygląda to tak samo jak w klubie z tym, że trochę więcej i ciężej trenujemy. Innej drogi do sukcesu nie ma.

 

*Rozmawiał Tomasz Kowalik

Więcej w serwisie Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved