Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zoran Gajić (na razie) bez pracy

Zoran Gajić (na razie) bez pracy

fot. archiwum

Podane dzisiejszego dnia oficjalnie do wiadomości oświadczenie władz wicemistrzów Rosji - Iskry Odińcowo, głosi, że klub nie przedłuży kontraktu z trenerem, Zoranem Gajićem, który prowadził ten zespół w Superlidze przez ostatnie dwa lata.

O zrezygnowaniu podmoskiewskiego klubu z dalszego zatrudniania serbskiego szkoleniowca, Zorana Gajića , poinformował rosyjskie media Andriej Bielmacz , który jest generalnym menedżerem Centrum Siatkówki Rejonu Podmoskiewskiego, w którego skład wchodzą klub siatkówki mężczyzn – Iskra Odińcowo oraz klub siatkówki kobiet – Zariecze Odińcowo.

 

Jeszcze w tej chwili nie mogę podać nazwisk zawodników, którzy przyjdą do zespołu na następny sezon, ani też tych, którzy drużynę opuszczą – stwierdził Andriej Bielmacz. – W tej chwili prowadzone sa rozmowy zarówno z zawodnikami, jak i z kandydatami na stanowisko trenera Iskry. Nie bedziemy przedłużać kontraktu z Zoranem Gajićem, który prowadził drużyne przez ostatnie dwa lata. Podstawową przyczyną zakończenia tej współpracy, jest brak w pełni zadowalających wyników, jakie zespół osiągnął pod kierownictwem trenera Gajića – zakończył Bielmacz. 

Przypomnijmy, że Zoran Gajić objął funkcję trenera Iskry latem 2007 roku. W sezonie europejskich pucharów 2007/08 Iskra odpadła z rywalizacji w Pucharze CEV już w 1/8 finału, po przegranym w złotym secie dwumeczu z Wkręt-metem Domex AZS Częstochowa. W tym samym sezonie siatkarze Iskry zostali wicemistrzami Rosji i zajęti trzecie miejsce w Pucharze Rosji. W mijajacym sezonie 2008/09 Iskra zajęła trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Dotarła też do finałów Pucharu Rosji i mistrzostw Rosji, ale nie zdobyła żadnego z tych trofeów (mistrzostwo Rosji przegrała w finałowej rywalizacji z Zenitem Kazań).

 

Równolegle z pracą w Iskrze, w 2007 roku Zoran Gajić podjął pracę jako selekcjoner męskiej reprezentacji Iranu. Jednak już w połowie 2008 roku został z tego stanowiska zwolniony, po tym, jak nie uzyskał ze swoimi podopiecznymi awansu do Igrzysk Olimpijksich w Pekinie.

 

Rosyjskie agencje podają jednocześnie informację, że Zoran Gajić jest blisko podpisania kontraktu na prowadzenie innej drużyny Superligi – Uralu Ufa.

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved