Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz oraz Marian Kardas w Delekcie Bydgoszcz

Wojciech Jurkiewicz oraz Marian Kardas w Delekcie Bydgoszcz

fot. archiwum

Wojciech Jurkiewicz opuszcza drużynę KS Jastrzębski Węgiel. W następnym sezonie 2009/10 będzie reprezentował barwy Delecty. Do bydgoskiej ekipy dołączy również trener Marian Kardas.

Delecta Bydgoszcz oficjalnie potwierdziła dziś transfer Wojciecha Jurkiewicza. 32-letni środkowy w minionym sezonie reprezentował barwy KS Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Wojciech Jurkiewicz ma zastąpić Marcina Nowaka, który związał się z zespołem z Wielunia.

 

Szeregi Delecty Bydgoszcz wzmocnił również Marian Kardas, który obejmie posadę drugiego trenera. To niejedyne wzmocnienia bydgoskiej ekipy. Kilka dni temu zespół podpisał kontrakty z Grzegorzem Szymańskim oraz Wojciechem Serafinem. 

W obrębie zainteresowań Delecty znajduje się również Paweł Zagumny. Ten jednak na brak ofert nie narzeka. To właśnie m.in. dlatego działacze szukają innych rozwiązań. Na pewno na liście ich życzeń jest Paweł Woicki . Podobnie jak Zagumny, jest on reprezentantem Polski. Problem w tym, że ma też jeszcze przez rok ważny kontrakt z Resovią. Wicemistrzowie PlusLigi pozyskali jednak ostatnio brazylijskiego rozgrywającego Rafaela Redwitza . W tej sytuacji klub z Podkarpacia opuści ktoś z dwójki WoickiIvan Ilić .

 

Na razie nie chcę nic komentować. Muszę porozmawiać z działaczami i trenerami Resovii. Dopiero wtedy podejmę decyzję. Niczego nie można jednak wykluczyć – mówi Woicki.

 

Możliwe, że jego transfer będzie jednym z tematów rozmowy prezesa Piotra Sieńko z Jakubem Malke , który jest menedżerem i Jurkiewicza , i Woickiego .

źródło: bksch-delecta.pl, inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved