Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Spory ruch w zespole mieleckiej Stali

Spory ruch w zespole mieleckiej Stali

fot. archiwum

Ekstraklasowe siatkarki Stali Mielec wciąż nie mają nowego trenera. Jego nazwisko kibice mogą jednak poznać w najbliższych dniach. Działacze zapewniają, iż negocjacje zmierzają w dobrym kierunku.

Jesteśmy w trakcie rozmów i zbliżamy się do ich końca – mówi Marian Grzanka , prezes mieleckiego klubu, który nie zaprzecza, że w grę wchodzą zarówno trenerzy z Polski, jak i z zagranicy. – Na razie przeważa opcja polska. Rynek jest dość bogaty, jednak my chcemy trenera młodego, ambitnego, ale z odpowiednim warsztatem, który chce pokazać się i coś osiągnąć – dodaje Grzanka.

 

Od podpisania kontraktu z trenerem uzależnione są pozostałe ruchy kadrowe. – Przede wszystkim chcemy zatrudnić trenera, a później z nim budować zespół. Nie chciałbym, żeby było tak, że to ja zbuduje zespół dla trenera – tłumaczy prezes Grzanka. 

Z drużyną jednak już pożegnało się kilka zawodniczek. Odeszły Paulina Dutkiewicz , Anna Związek , Karolina Olczyk i Małgorzata Skorupa . Z pierwszą rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron, a trzem ostatnim wygasły umowy. Wcześniej grę w Organice Łódź wybrała także Katarzyna Zaroślińska , a Ewelina Dązbłaż przez rok będzie odpoczywała, by poprawić swoją sytuację zdrowotną.

 

Wiadomo natomiast, że w Mielcu zostają Dorota Wilk , Justyna Ordak , Dorota Ściurka i Agata Wilk . – Dogadani jesteśmy też z Iwoną Niedźwiecką . Przy tej zawodniczce są dwie opcje gry – albo na prawym skrzydle, albo na środku – twierdzi Marian Grzanka. – Cały czas trwają też rozmowy z zawodniczkami, które nie określiły się jeszcze w jakim klubie chcą grać. Z jednymi jesteśmy bliżej, z drugimi dalej – dodaje prezes Stali, nie zdradzając jednocześnie żadnych nazwisk. Tajemniczo mówi jedynie, że bardzo blisko klubu jest kolejna środkowa. Wcześniej do zespołu dołączyła już Sylwia Wojcieska.

 

Sporo jest też spekulacji odnośnie pozycji libero. – O tym, kto zagra w naszym zespole na libero i na prawym skrzydle zadecyduje trener – ucina krótko prezes Grzanka. Na tę pierwszą pozycję podobno w grę wchodzą Agata Durajczyk z Gedanii Żukowo i dotychczasowa libero Magdalena Banecka .

 

Źródło – Gazeta Wyborcza Rzeszów

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved