Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sheilla Castro i Mari pozostają w Superlidze brazylijskiej

Sheilla Castro i Mari pozostają w Superlidze brazylijskiej

fot. archiwum

Mistrzynie olimpijskie z Pekinu - Sheilla Castro i Mari, przedłużyły na kolejny sezon kontrakty ze swoim dotychczasowym klubem, Sao Caetano/ Blausiegel. Dołączyły zatem do trzeciej gwiazdy - Fofao - która taką decyzje podjęła już wcześniej.

Sheilla Castro i Mari zwlekały z podjęciem ostatecznej decyzji o kilka dni dłużej niż trzecia wielka gwiazda Sao Caetano – Fofao . Ostatecznie jednak wszystkie trzy zawodniczki ponownie przystąpią do rozgrywek sezonu 2009/10 w ekipie Sao Caetano i będą chciały poprawić osiągnięcie z tego roku. Przypomnijmy, że mająca tak wielkie gwiazdy w składzie – ekipa Sao Caetano – była typowana do finału krajowego championatu, a nawet do mistrzowskiego tytułu. Tymczasem zespół w lidze spisywał się średnio, zajmując ostatecznie 3. miejsce i wyraźnie ustępując ekipom Rexony (mistrzynie Brazylii) i Finasy (wicemistrzynie Brazylii).

 

Drużynę Sao Caetano w przyszłym sezonie poprowadzi znany brazylijski trener – Mauro Grasso , który w minionym sezonie wywalczył wicemistrzostwo Brazylii z męskim zespołem Vivo/Minas. Poza wymienionymi trzema gwiazdami i trenerem Grasso, ekipa Sao Caetano już przedłużyła na przyszły sezon kontrakty z kilkoma innymi zawodniczkami. Pozyskano też zawodniczki z innych klubów – do zespołu dołączą między innymi przyjmująca Mari Paraíba , grająca poprzednio w Mackenzie/Cia oraz środkowa bloku Naty z BrasilTelecom. 

Sao Caetano obecnie dysponuje następującymi zawodniczkami

 

- rozgrywające:Fofão
Ana Maria

- atakująca:
Sheilla

- przyjmujące:
Dayse
Mari
Mari Paraíba

- środkowe bloku:
Juciely
Naty

- libero:
Suellen

 

W najbliższym czasie do zespołu mają dołączyć jeszcze trzy zawodniczki – atakująca, przyjmująca i środkowa bloku. Bardzo możliwe, że do nowego sezonu drużyna przystąpi pod zmienioną nazwą, bo aktualnie trwają też intensywne rozmowy w sprawie sponsoringu.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved