Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Przygotowania Wielkiej Brytanii do Ligi Europejskiej

Przygotowania Wielkiej Brytanii do Ligi Europejskiej

fot. archiwum

W najbliższy weekend rozpoczyna się Liga Europejska kobiet. To wydarzenie ważne dla świata siatkarskiego. Mogą o tym świadczyć choćby intensywne przygotowania ekip do tych zawodów.

W miniony weekend reprezentacje Wielkiej Brytanii, zarówno męska jak i żeńska, rozegrały towarzyskie mecze z drużynami Danii. Sporym wydarzeniem były spotkania rozgrywane w żeńskim obozie. Panie zmierzyły się w trzech spotkaniach, w których trzykrotne zwycięstwo odniosły gospodynie.

 

Dunki przybyły do Anglii w czwartek, 14 maja. To już drugi taki przyjazd do Wielkiej Brytanii podopiecznych Tony Westmana w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Siatkarki od razu po przybyciu do Manchesteru odbyły intensywny trening, natomiast pierwszy mecz rozegrany został dzień później, 15 maja. 

Trzysetowe spotkanie przebiegało pod absolutnym dyktandem gospodyń, które pewnie kończyły każdą piłkę. Brytyjki rozpoczęły ten mecz dosyć asekuracyjnie, z dużą rezerwą do swoich rywalek. Szybko jednak zdobyły dużą pewność siebie i pewnie kontrolowały przebieg spotkania, o czym może świadczyć wysokie prowadzenie w każdym secie.

 

Wielka Brytania – Dania 3:0

(25:18; 25:14; 25:17)

 


 

Drugie spotkanie pomiędzy Brytyjkami a Dunkami rozegrane zostało w sobotę, 16 maja. Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i w tym starciu, górą były gospodynie, które niezmiennie kontrolowały przebieg rywalizacji. Pierwszy i trzeci set to duża porażka Dunek. Podopieczne Tony Westmana praktycznie nie podjęły walki i przegrały te odsłony kolejno do 11 i 12. Ze swej gry zadowolone mogły być jednak Brytyjki, które nie popełniały większych błędów własnych.

 

Wielka Brytania – Dania 3:0

(25:11; 25:16; 25:12)

 


 

Trzecie spotkanie towarzyskie pomiędzy Wielką Brytanią a Dania niczym nie różniło się od poprzednich starć. Mecz zakończył się pewną wygraną gospodyń. Dunki nie potrafiły wyprowadzić skutecznych akcji, a do tego popełniały mnóstwo błędów własnych. Podopieczne Tony Westmana z pewnością nie zaliczą tego weekendu do udanych. Potrójna przegrana ukazała, że przed żeńską reprezentacją Danii jeszcze sporo pracy.

 

Wielka Brytania – Dania 3:0

(25:9; 25:20; 25:19)

 


 

Męska rywalizacja pomiędzy reprezentacjami obu krajów wypadła jednak nieco inaczej. Tutaj górą byli Duńczycy, którzy dwukrotnie pokonali gospodarzy. Poziom gry obu zespołów był jednak bardziej wyrównany niż to miało miejsce w przypadku żeńskiej rywalizacji.

 

15 maja – Wielka Brytania – Dania 0:3

(22:25; 19:25; 22:25)

 

16 maja – Wielka Brytania – Dania 0:3

(22:25; 23:25; 23:25)

 

Miniony weekend stanowił dobry trening przed rozgrywkami Ligi Europejskiej. Już w najbliższą sobotę reprezentantki Wielkiej Brytanii rozpoczną swoją przygodę w tych zawodach. Podopieczne Audrey Cooper znajdują się w grupie B, a więc zmierzą się z reprezentacją Turcji, Rumunii i Francji. Zapowiada się zacięta walka.

źródło: bristishvolleyball.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved