Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Miejsce na Memoriał Wagnera poszukiwane

Miejsce na Memoriał Wagnera poszukiwane

fot. archiwum

Znane są reprezentacje narodowe, które wystąpią w VII Memoriale Huberta Wagnera. Pod znakiem zapytania stoją jednak miasta, w których rozegrane zostaną pojedynki.

Organizatorzy jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez na Warmii i Mazurach zastanawiają się nad zmianą lokalizacji turnieju. Jak się okazuje kryzys gospodarczy nie ominął także sportu, w tym corocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W ostatnim czasie z finansowania międzynarodowej imprezy wycofało się dwóch poważnych sponsorów – Grupa Żywiec oraz Indykpol. Choć obie firmy zostawiły sobie otwartą furtkę i z ostateczną decyzją czekają do lipca.

 

W ciągu najbliższego tygodnia ostatecznie rozstrzygnie się, gdzie odbędą się mecze memoriału – mówi Jerzy Mróz , organizator imprezy, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Początkowo wszystkie najciekawsze spotkania planowaliśmy rozegrać w hali Urania. Niestety wsparcie, jakie otrzymałem od władz Olsztyna oraz Urzędu Marszałkowskiego jest delikatnie mówiąc niewystarczające do przeprowadzenia zawodów na tak wysokim poziomie. Na tę chwilę nie jestem pewien żadnego wariantu z lokalizacją pojedynków, choć trudno sobie wyobrazić, by turniej nie odbył się w Olsztynie. 

W ubiegłym tygodniu ostatecznie poznaliśmy drużyny, jakie wystąpią w VII edycji międzynarodowego turnieju. Są nimi Hiszpania (najlepsi siatkarze mistrzostw Europy w 2007 roku), Serbia (brąz na ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu, czwarte miejsce mistrzostw świata w Japonii – jeszcze jako Serbia i Czarnogóra), Włochy (czwarta pozycja na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie), Chiny oraz reprezentacja Polski A prowadzona przez Daniela Castellaniego i reprezentacja Polski B trenowana przez Grzegorza Wagnera (syn legendarnego szkoleniowca).

 

Obsada będzie wspaniała, a takie zespoły jak Hiszpania czy Serbia na pewno nie potraktują tego turnieju wyłącznie towarzysko – uważa Jerzy Mróz. – To przecież będzie dla nich ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Turcji. Nie można też przekreślać szans na zajęcie dobrego miejsca przez Chińczyków, którzy wystąpili w memoriale już cztery lata temu i od tamtej pory poczynili ogromne postępy.

 

Pewne jest więc, że VII Memoriał Huberta Wagnera rozegrany zostanie w dniach 21-23 sierpnia. W jakich miastach? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach.

 

*Źródło – Gazeta Wyborcza Olsztyn

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved