Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel pożegna się z Samiką

Jastrzębski Węgiel pożegna się z Samiką

fot. archiwum

W związku z trudną sytuacją w branży węglowej, Jastrzębska Spółka Węglowa SA w najbliższym sezonie znacznie ograniczy swoje wydatki na siatkarski klub. Jest niemal pewne, że JW opuści jego największa gwiazda - Guillaume Samica.

Prawdopodobnie Francuz trafi do aktualnego mistrza Grecji Olympiakosu Pireus. – Sprawa jest nadal otwarta. Propozycja Greków jest bardzo konkretna. Nie zapominajmy też, że dopiero w poniedziałek otwarty został rynek transferowy we Włoszech – wyjaśnia polski menedżer siatkarza Jakub Malke .

 

Trzeci w zakończonych rozgrywkach klub zamierza rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z Holendrem Nico Freriksem . – Przedstawiliśmy mu taką ofertę – potwierdza prezes JW Zdzisław Grodecki . Rozgrywający reprezentacji Holandii miał nieudany sezon. Pod koniec ligi ze składu wygryzł go rezerwowy Grzegorz Łomacz . Przyszłość Łomacza, który był objawieniem rozgrywek, w klubie z Szerokiej także stoi pod znakiem zapytania. – Grzesiek nie narzeka na brak ofert. Ale nie wyklucza pozostania w Jastrzębiu. Interesy obu stron muszą być jednak zbieżne – mówi ojciec zawodnika Lucjan Łomacz . Niezłą marką cieszą się w kraju środkowi JW: Wojciech Jurkiewicz oraz Patryk Czarnowski . Pierwszy z nich będący najlepiej punktującym blokiem środkowym PlusLigi jest bardzo bliski gry w Delekcie Bydgoszcz. Czarnowskiemu podobno zaproponowano w JW takie same warunki jak w minionym sezonie. Zawodnik waha się. – Myślę nad pozostaniem na Śląsku. Zarówno klub, jak i region bardzo mi odpowiadają – twierdzi. 

Ważne kontrakty mają atakujący Igor Yudin , środkowy Adam Nowik i przyjmujący Sebastian Pęcherz . – Jesteśmy także dogadani z Pawłem Ruskiem – zapewnia Grodecki . Libero ma przedłużyć umowę o rok.

 

35-letni Benjamin Hardy miał chroniczne kłopoty z kolanami. Specjalistyczne badania przekonały jednak klub, by Australijczyk kontynuował pracę w Polsce. Przypomnijmy, że Jastrzębie opuścił już kapitan drużyny Robert Prygiel, który powrócił do rodzinnego Radomia i podpisał dwuletnią umowę z tamtejszym Jadarem. Odszedł też brazylijski przyjmujący Rafael de Souza Lins , którym interesuje się turecki Halbank Ankara.

 

Niewyjaśniona pozostaje sprawa przedłużenia współpracy z włoskim szkoleniowcem Roberto Santillim . – Nic nie jest jeszcze przesądzone. O moich propozycjach z ligi włoskiej nie ma sensu mówić – ucina Włoch. Niewykluczony jest powrót do Jastrzębia Tomaso Totolo , który wywalczył z JW srebrny medal MP.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved