Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Czy to koniec Piasta?

Czy to koniec Piasta?

fot. archiwum

Jeszcze niedawno zawodniczki Piasta walczyły o awans do ekstraklasy. Niestety - przegrały tę batalię, najpierw z Budowlanymi Łódź, a później ze Stalą Mielec. Od tego czasu wiele się zmieniło. Przyszłość Piasta rysuje się w czarnych barwach.

Dotychczasowy główny sponsor firma ProKonStal praktycznie już nie istnieje, a klub ma zadłużenie w wysokości ok. 100 tys. złotych.

 

Szukam nowych sponsorów, ale na dzień dzisiejszy firmy, który podjęły decyzję są na nie – mówi prezes Piasta Paweł Płuciennik . – Jest jeszcze kilkadziesiąt firm, od których czekam na odpowiedź, ale nie jestem jakimś hurraoptymistą. Głównie liczę na pomoc z miasta – dodaje prezes. 

Piast Szczecin jako jedyny klub ze Szczecina wynegocjował z miasta pieniądze z puli promocyjnej tylko na pół roku. Teraz siada ponownie do rozmów. Dziś przedstawiciele klubu spotkali się z Komisją Sportu. – Przedstawiliśmy sytuację Piasta i jutro mamy złożyć odpowiednie podanie z kwotą, którą potrzebujemy na funkcjonowanie klubu do końca roku. A miasto ma podjąć decyzje w poniedziałek – wyjaśnia prezes.

 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć Piast będzie się starał o kwotę z rzędu 300 tys. złotych. Co się stanie jeśli nie otrzyma wystarczającej pomocy? – Czarny scenariusz jest taki, że odsprzedamy miejsce w lidze, a sami zajmiemy się tylko wychowywaniem młodzieży – opowiada Płuciennik.

 

Ten scenariusz jest bardzo możliwy. Nawet jeśli znajdą się pieniądze może się okazać, że nie będzie po prostu kim grać. – Większość dziewczyn ma propozycję z innych klubów – mówi Paulina Chojnacka , kapitan Piasta. – Z tego co wiem to żadna jeszcze nie podjęła w 100 proc. decyzji, ale jesteśmy blisko, aby zmienić barwy klubowe. Nie możemy bez końca czekać. Sytuacja nie wygląda ciekawie i nic się nie wyjaśnia – martwi się Chojnacka.

 

Na jutro (czwartek) zaplanowano spotkanie zawodniczek z prezesem Piasta. To na nim miała zostać przedstawiona przyszłość klubu. Na konkrety jednak trzeba będzie poczekać przynajmniej do poniedziałku

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, nasze drużyny

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved