Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cimed się zbroi, czyli nici z transferu Thiago Alvesa do PlusLigi

Cimed się zbroi, czyli nici z transferu Thiago Alvesa do PlusLigi

fot. archiwum

Ekipa Cimed Florianopolis w minionym sezonie 2008/09 zdobyła we wspaniałym stylu drugi już w krótkiej historii tego klubu tytuł mistrza Brazylii. Perspektywa trzeciego tytułu za rok jest kusząca, dlatego klubowi działacze w tempie błyskawicy kompletują silny skład na kolejny sezon...

Z podstawowego składu drużyny z sezonu 2008/09, który wywalczył mistrzowską koronę, zabraknie w przyszłym sezonie chyba tylko Theo Lopesa . Postanowił on spróbować szczęścia w lidze japońskiej, i w następnym sezonie będzie reprezentował barwy ekipy Suntory. Strata takiego zawodnika z pewnością jest dotkliwa. Ale działacze Cimedu długo nie zostawiali wakatu na jego pozycji. Wczoraj podano oficjalnie, że miejsce Theo Lopesa na pozycji atakującego w mistrzowskiej drużynie, zajmie były zawodnik Santander/Banespy – Robson "Bob" Fazio . Można więc powiedzieć, że nieobecność Theo zostanie zrekompensowana z nawiązką, bo za niego przychodzi jeden z najlepiej atakujących i punktujących zawodników Superligi w ostatnich sezonach.

 

Nie zwlekano też z przedłużeniem kontraktów z siedmioma zawodnikami stanowiącymi trzon mistrzowskiego zespołu z tego sezonu, na których ma też opierać się drużyna w przyszłym sezonie. Tak więc zawodnikami Cimedu na następny sezon zostali już: rozgrywający – Bruno Rezende , przyjmujący – Renato , Thiago Alves i Guilherme , środkowi bloku – Éder Carbonera i Lucão oraz libero – Mário Pedreira Junior . W tej grupie aż roi sie od reprezentantów Brazylii… 

Trenerem zespołu pozostanie Marcos Pacheco . Jak zapowiadają klubowi decydenci, w ciągu 2-3 tygodni skład zespołu na sezon 2009/10 powinien być zamknięty.

 

Przy okazji informacji dotyczących kompletowania składu przez mistrzów Brazylii, warto zwrócić uwagę, że od jakiegoś czasu w polskim światku siatkarskim mówiło się o tym, że Jastrzębski Węgiel chciałby pozyskać do swojego zespołu znakomitego reprezentanta Brazylii – Thiago Alvesa . Jak widać, sam Alves i działacze Cimedu rozwiali wszelkie wątpliwości w tym temacie. Thiago Alvesa nie zobaczymy w przyszłym sezonie w PlusLidze… ani w Jastrzębiu, ani w żadnej innej drużynie.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved