Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz blisko Delekty

Wojciech Jurkiewicz blisko Delekty

fot. archiwum

Środkowy Jastrzębskiego Węgla Wojciech Jurkiewicz ma być nowym siatkarzem Delekty. To jednak nie ostatni transfer bydgoszczan. Delecta poluje ciągle na jednego z najlepszych rozgrywających świata - Pawła Zagumnego

Chcemy stworzyć zespół, który będzie się bić o wyższe cele niż miejsce w play-off – obiecał prezes bydgoskiego klubu Piotr Sieńko i układanka tworzona przez działaczy zaczyna nabierać kształtów. W ubiegłym tygodniu 2-letnie umowy z Delektą podpisali Grzegorz Szymański (z AZS-u Olsztyn) i Wojciech Serafin (z Trefla Gdańsk). Ten pierwszy to reprezentant Polski i jego pozyskanie jest jednym z hitów transferowych. Okazuje się jednak, że takich niespodzianek może być więcej.

 

Jeszcze w tym tygodniu z bydgoskim klubem zwiąże się kolejny siatkarz. Jak się dowiedziała "Gazeta", będzie nim Wojciech Jurkiewicz . 32-letni środkowy w minionym sezonie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. 

W Delekcie pojawić się miał przed dwoma laty, ale wtedy wybrał ofertę AZS Politechniki Warszawa. Tym razem ma trafić nad Brdę. – Myślę, że dopiero w środę będę mógł powiedzieć coś więcej – odpowiada Jurkiewicz pytany o kontrakt z Delektą.

 

Bydgoski klub potrzebuje środkowego. Jurkiewicz miałby zastąpić Marcina Nowaka , który zdecydował się na przejście do beniaminka PlusLigi z Wielunia. Ewentualne pozyskanie Jurkiewicza nie byłoby ostatnim zakupem Delekty. Działacze ciągle szukają kandydata na nowego rozgrywającego. Wiadomo, że rozmowy prowadzone były m.in. z Pawłem Zagumnym . To nie tylko reprezentant Polski, ale też jeden z najlepszych na świecie siatkarzy na tej pozycji. Sam zainteresowany na razie nie chce mówić o negocjacjach z bydgoskim klubem. – To póki co jedna z opcji jaką rozpatruję. Jest ich jednak kilka i jeszcze nie podjąłem decyzji. Mnie naprawdę nigdzie się nie spieszy – mówi Zagumny.

 

Siatkarz, który podobnie jak Szymański występował w AZS Olsztyn, ma propozycję m.in. z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. O Zagumnego rywalizują jednak kluby zagraniczne i zarówno dla Delekty jak i ZAKSY problemem mogą być pieniądze. Trudno im będzie przebić oferty z klubów z Rosji i Turcji. Te pierwsze są nawet gotowe zaoferować mu roczny kontrakt w wysokości 180 tys. euro. Takie pieniądze są poza aktualnymi możliwościami ZAKSY i Delekty. Z drugiej strony Zagumny zna przypadki zawodników, którzy np. w Turcji nie zobaczyli obiecanych wielkich pieniędzy. – Wątpię, by Paweł został w Polsce. Myślę, że raczej zdecyduje się na wyjazd zagraniczny – ocenia Andrzej Grzyb , menedżer siatkarski.

 

Szanse bydgoszczan wzrosną wtedy, gdy sam zainteresowany postanowi jednak zostać w Polsce. Siatkarz zapowiada, że w takim przypadku chciałby znaleźć się w klubie, który walczyć będzie o wysokie cele. Do tej roli pretendować będzie Delecta. W dodatku w Bydgoszczy jest już Grzegorz Szymański, przyjaciel Zagumnego z Olsztyna.

 

Cała sprawa ma się wyjaśnić do końca maja. Trener Waldemar Wspaniały już wtedy chciałby wiedzieć, z jakimi zawodnikami będzie pracować. Na pewno w tej grupie znajdzie się Dawid Konarski . 20-letni atakujący był jednym z najlepszych zawodników juniorskiej reprezentacji Polski, która awansowała do finałów mistrzostw świata.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved